بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟ آموزش بازیابی اینستا

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟ امروزه اینستاگرام، یکی از مهم ترین برنامه هایی است که همه ما روی گوشی های خود داریم و در آن کار های زیادی می کنیم. از سرگرمی تا تبلیغ کسب و کار یا حتی کسب درآمد از خود اینستاگرام، همه کار هایی است که ما در اینستاگرام انجام می دهیم و روزانه وقت زیادی را در آن می گذرانیم.


هک اینستاگرام نیز احتمالا واژه ای است که همه ما شنیده ایم و از آن وحشت داریم. هک شدن اینستاگرام برای ما می تواند بسیار ترسناک باشد. تصور کنید شخص دیگری می تواند فعالیت های شما در پیج اینستاگرام شما را ببیند، پست هایی که شما می بینید را ببیند و به پیام های شخصی شما در اینستا نیز دسترسی داشته باشد.

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟ آموزش بازیابی اینستا


اما اگر زمانی در اینستاگرام هک شدیم، باید چیکار کنیم؟ چطور باید پیج خود را بازیابی کنیم؟ آیا اصلا راهی برای فهمیدن این موضوع یا بازگردانی پیج وجود دارد؟ در ادامه این مقاله در وب سایت ایران سوشیال قصد داریم تا شما را با چندین کار مهم برای بعد از هک شدن اینستایتان آشنا کنیم تا بدانید بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

آیا اینستاگرام هک می شود؟

یکی از اشتباه ترین باور هایی که درصد کمی از افراد دارند و باید به آن دقت داشته باشند این است که بسیاری از افراد فکر می کنند که از آنجایی که اینستاگرام، امنیت بالایی دارد، ممکن نیست که هک شود و بدون نگرانی کار هایی می کنند و امنیتشان را به خطر می اندازد. شما باید این نکته را بدانید که هیچ سیستمی در دنیا غیر قابل هک نیست و شما همیشه باید حواستان به امنیت اکانتتان باشد.


نکته دومی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از هک های شبکه های مجازی مثل اینستاگرام، به صورت Client Hacking و هک از طرف کاربر است و به این شکل است اکانت شما را از طرف شما هک می کنند و این شما هستید که باید تدابیر امنیتی را برقرار کنید که هک نشوید. شما میتوانید در مقاله «چگونه امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟» با روش های مهم افزایش امنیت اینستاگرام، آشنا شوید و این کار ها را بهتر بشناسید. اما اگر در اینستاگرام هک شدیم چکار باید بکنیم.


نشانه های هک شدن اینستاگرام


نشانه های هک شدن اینستاگرام

نشانه های هک شدن اینستاگرام؛ متوجه شوید که هک شده اید!

یکی از مهم ترین کار هایی که باید بعد از هک شدن در اینستاگرام انجام دهید این است که متوجه این موضوع شوید. شما تا نفهمید که هک شده اید، کاری برای مقابله با آن نخواهید کرد و این موضوع باعث می شود که شخص هکر به راحتی به فعالیت خود در پیج شما ادامه دهد. شما باید در وهله اول، متوجه شوید که شخصی موفق شده است شما را هک کند. برای این موضوع باید دو کار را انجام دهید.


کار اولی که باید انجام دهید این است که همیشه به نشانه های هک شدن در اینستا دقت داشته باشید. نشانه های مختلفی وجود دارند که شما می توانید از طریق آنها متوجه شوید که هک شده اید یا نه. برخی از این نشانه ها عبارتند از:


پستی از صفحه شما منتشر شده است که تا به حال آن را ندیده اید یا اطلاعی از آن ندارید.

فرد دیگری از اکانت شما استفاده کرده و بدون اجازه شما این اتفاق افتاده است.

فردی با اکانت شما پست های مختلف را لایک کرده یا پیج هایی را فالو کرده است.

امکان ورود به اکانت خود را ندارید اما مطمئن هستید که رمزتان را درست زده اید.

کار دومی که باید بکنید این است که به محض دیدن یکی از گزینه های بالا، به بخش تنظیمات اینستاگرام خود بروید و در بخش Security، گزینه Login Activity را انتخاب کرده و در آن دستگاه هایی که در لحظه به اکانت شما متصل هستند را ببینید و آخری لاگین هایی که به اکانت شما بوده را نیز مشاهده کنید. شما میتوانید در بخش فعالیت های ورود، به طور کامل مطمئن شوید که هک شده است یا نه؟


بازیابی اکانت اینستاگرام؛ بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

بعد از اینکه متوجه شدید که اکانت اینستاگرام شما هک شده است باید به سرعت چندین کار ضروری را انجا دهید تا بتوانید هکر را از حساب کاربری خود بیرون بیاندازید و اکانت خود را بازیابی کنید. در ادامه قصد داریم تا چند مرحله از این کار ها را برای شما شرح دهیم.


1: سریعا پسورد خود را تعویض کنید!

بعد از اینکه در اینستاگرام هک شدید اما هنوز هکر رمز شما را عوض نکرده است می توانید با تغییر دادن رمز عبور، هکر را از اکانت خود بیرون بیاندازید. اگر هنوز داخل اکانت خود هستید که از طریق بخش Security در تنظیمات اینستاگرام گزینه اول یعنی Password را انتخاب کنید تا ایمیلی برای شما بیاید که در آن لینکی وجود دارد تا بتوانید پسورد خود را در آن عوض کنید.


اگر هم از اکانت خود خارج شده اید و نمی توانید وارد آن شوید، باید به گزینه Forgot Password مراجعه کنید و باز از طریق ایمیلی که برای شما می آید، پسورد خود را تغییر دهید. دو نکته مهم در تغییر رمز عبور این است که باید یک رمز خوب، قوی و استاندارد بگذارید و رمز عبور را باید به طور دوره ای تعویض کنید.


روش های بازیابی پیج اینستاگرام


روش های بازیابی پیج اینستاگرام

2: تایید دو مرحله ای را فعال کنید!

هم شبکه های اجتماعی، امروزه چیزی به نام تایید دو مرحله ای دارند که در آن، هر گاه شما با دستگاه جدیدی وارد اکانت خود شوید، باید یک مرحله امنیت را بگذرانید تا برنامه مطمئن شود که این شخص شمایید. تایید دو مرحله اینستاگرام نیز به همین شکل است و شما میتوانید آن را با نام Two-Factor Authentication در بخش Security تنظیمات پیدا کنید. دو روش تایید دو مرحله اینستا به این شکل است.


روش اول به این شکل که شما می توانید برنامه خاصی را در گوشی خود نصب کنید که هر گاه کسی تلاش به ورود کرد، رمز عبور برای گوشیتان و این برنامه ارسال شود.

روش دوم نیز این است که از طریق اس ام اس، وارد اکانت خود شوید. در این سبک از تایید دو مرحله ای، اینستا بعد از هر ورود شما به پیج، یک کد برای شما میفرستد که تا آن کد را وارد نکنید، نمیتوانید وارد اکانت شوید.

3: به پشتیبانی اینستاگرام پیام دهید.

یکی از کار هایی که پشتیبانی اینستاگرام باید برای شما انجام دهند این است که بازگردانی پیج را برای شما انجام دهند. شما می توانید بعد از اینکه از این موضوع باخیر شدی، در سایت اینستاگرام و در بخش Support یا پشتیبانی پیام بدهید که پیجتان هک شده و برای بازیابی پیج درخواست بدهید. تیم پشتیبانی اینستاگرام وظیفه دارد که این مشکل را برای شما حل کند.


در این مقاله در مجله امنیت شبکه های اجتماعی، تلاش داشتیم تا را با برخی از مهم ترین و کلیدی ترین نکات برای افزایش امنیت اینستاگرام و روش بازیابی اکانت را به شما یاد بدهیم تا بدانید بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد!