آموزش نحوه ردیابی گوشی از طریق شماره سریال IMEI - به صورت رايگان

ردیابی گوشی از طریق شماره سریال اگر گوشی شما را دزدیده باشند و یا در جایی آن را گم کرده اید، امکان ردیابی گوشی از طریق شماره سریال امکان پذیر می باشد. شماره سریال یا IMEI یک عدد ۱۵ رقمی بوده که برای هر گوشی موبایل منحصربه فرد می باشد و می توان از آن برای پیدا کردن گوشی گم شده استفاده کرد.

قبل از پرداختن به روش های پیدا کردن گوشی از طریق شماره سریال ، ابتدا به نحوه دریافت imei در گوشی های اندروید و آیفون می پردازیم.

آموزش نحوه ردیابی گوشی از طریق شماره سریال - به صورت رايگان


پیدا کردن شماره سریال گوشی اندروید

سریعترین روش پیدا کردن شماره سریال گوشی اندروید شماره گیری کد #۰۶#* می باشد.

راه آسان دیگر برای پیدا کردن IMEI گوشی این است که ابتدا به قسمت Settings گوشی رفته و سپس About Phone را باز کنید. حال روبروی IMEI شماره سریال گوشی را مشاهده می کنید.

همچنین در اکثر موارد شماره سریال موبایل رو جعبه آن و همچنین در زیر باتری گوشی درج شده است. اگر گوشی خود را گم کرده اید حتما روی جعبه گوشی را چک کنید و اگر گوشی در دسترس شماست ابتدا آن را خاموش و سپس باتری آن را جدا کرده و در زیر باتری به چک کردن شماره سریال گوشی بپردازید.

این نکته هم به خاطر داشته باشی

که اگر گوشی سامسونگ، ال جی، هواوی یا سایر گوشی های اندرویدی شما دو سیم کارته باشد موبایل شما دارای دو شماره سریال خواهد بود.

پیدا کردن شماره سریال گوشی آیفون

پیدا کردن شماره سریال گوشی آیفون علاوه بر گرفتن کد #۰۶#* و یا درج شدن آن در قسمت پشت گوشی، از طریق تنظیمات نیز امکان پذیر است. برای اینکار ابتدا به قسمت Settings گوشی رفته و سپس وارد General و بعد About شوید. حال روبروی IMEI شماره سریال گوشی را مشاهده می کنید.

حال در صورت گم یا دزدیده شدن گوشی می توانید به وسیله روشهای زیر اقدام به ردیابی گوشی از طریق imei کنید.

آموزش ردیابی گوشی از طریق شماره سریال

سه روش برای ردیابی موبایل با شماره سریال گوشی وجود دارد. در ادامه با آنها آشنا می شویم.

۱- تماس با پلیس جهت پیدا کردن گوشی از طریق شماره سریال

شاید عاقلانه ترین کار پس از سرقت گوشی هوشمند تماس با پلیس باشد. با پلیس تماس گرفته و شماره imei را در اختیارشان قرار دهید سپس آنها اقدام به ردیابی موبایل با شماره سریال گوشی می کنند.

۲- تماس با مرکز ارائه دهنده خط تلفن همراه

اگر گوشی خود را گم کرده باشید می توانید جهت ردیابی گوشی از طریق شماره سریال با مرکز ارائه دهنده خط تلفن همراهتان تماس گرفته و شماره IMEI را در اختیار آنها قرار دهید تا به جستجو بپردازند.

۳- استفاده از یک نرم افزار جهت ردیابی گوشی از طریق imei

نرم افزارهای زیادی وجود دارند که با نصب روی موبایل می توانند از آنها برای ردیابی گوشی از روی شماره سریال کمک گرفت. شما فقط کافیست شماره imei را وارد آنها کرده تا به جستجو و مکان یابی گوشی بپردازند.

یکی از بهترین این برنامه ها IMEI Tracker می باشد که می توانید از طریق گوگل پلی آن را روی گوشی خود دانلود و نصب کرده و سپس از طریق این برنامه اقدام به ردیابی گوشی های اندرویدی مثل سامسونگ، ال جی، هواوی و غیره و همچنین گوشی آیفون خود کنید.

همه چیزی که برای ردیابی گوشی از طریق شماره سریال باید می دانستید، در این مقاله به آن پرداخته شد. داشتن شماره IMEI قطعا می تواند زمانی که گوشی خود را گم کرده و یا آن را دزدیده باشند، کمک زیادی به شما کند.