مترجم گوگل - دوربین ترجمه گوگل - گوگل ترنسلیت - مترجم انلاین گوگل

مترجم گوگل دوربین ترجمه گوگل فناوری جدید است که می تواند واژه‌ها، متون را به ۹۰ زبان ترجمه کند

مترجم فرازین (سرویس ترجمه هوشمند ایرانی)

نرم افزار ایرانی ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کاملا رایگان

نرم افزار های دیگری هم در اینجا معرفی شده که فارسی به انگلیسی متن و انگلیسی به فارسی متن را به خوبی می توانند ترجمه کنند.

مترجم گوگل - دوربین ترجمه گوگل - گوگل ترنسلیت - مترجم انلاین گوگل


پرکاربردترین موارد استفاده از مترجم زبان

نصب بر روی تلفن های اندروید و ای او اس (آیفون)

ترجمه 90 زبان به انگلیسی

بهترین برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی

اولین برنامه مترجم متن با اسکن شرکت گوگل شعار با اسکن عکس ترنسلیت کنید

ترنسلیت نسخه جدید از فناوری مدرن و پیچیده هوش مصنوعی کمک گرفته است

قابلیت دیگر این برنامه می توان فارسی به زبان صوتی عربی و عربی به فارسی

و همچنین عربی به فارسی متن نیز پشتیبانی می کند

90 زبان دنیا را می توانید به فارسی ترجمه کنید

ترجمه گوگل - ترجمه آنلاین رایگان

این مترجم بر اساس سایت‌های ترجمه‌گر گوگل و فرازین عمل می‌کند.

معنی کلمه مورد نظرتان را می‌توانید در گوگل ترنسلیت بیابید یا برای دقت بیشتر، به دیکشنری آبی دیک مراجعه کنید.

در ترجمه گر گوگل، سریع و رایگان ترجمه کنید و برای ترجمه حرفه‌ ای به سایت ترجمه تخصصی شبکه مترجمین ایران مراجعه کنید.

وقتی سخن از ترجمه خودکار بخصوص ماشینی به میان می‌آید. ترجمه گوگل یا به قول کاربران اینترنتی گوگل ترنزلیت یا گوگل ترانسلیت حرف اول را می‌زند. بسیاری اوقات به دنبال برگردان آهنگ خاصی هستیم یا می‌خواهیم نرم‌افزار ترجمه‌ای پیدا کنیم که به صورت آنلاین متن انگلیسی را به فارسی تبدیل کند. وبگاه ما پاسخگوی این نیاز کاربران است. در این وب‌گاه می‌توانید کلمه یا جمله خود را وارد کنید، زبان مورد نظر را مشخص کنید و به راحتی جملات خود را ترجمه گوگل کنید. کیفیت سرویس google البته عمومی است و برای ترجمه مقاله لازم است به سایت ترجمه تخصصی و حرفه‌ای مراجعه کرده و سفارش ترجمه خود را ثبت کنید.


این سرویس رایگان است اما، برای اطلاع از هزینه‌ خدمات حرفه‌ای به صفحه لیست قیمت و زمان ترجمه مراجعه کنید.

دارالترجمه روسی | دارالترجمه فرانسه | دارالترجمه اسپانیایی

درباره ترجمه گوگل

ترجمه گوگل یکی از سرویس‌های ماشینی رایگان و آنلاین است که یک متن را از زبانی به زبان دیگر بازگردانی می کند (زبان‌های فارسی ، انگلیسی ، عربی ، فرانسه و ...) و توسط گوگل ارائه شده است. این خدمت از طریق وب سایت، اپلیکیشن موبایل (اندروید و iOS) در دسترس است. گوگل ترنسلیت 100 زبان مختلف دنیا را پشتیبانی می‌کند و روزانه بیش از 200 میلیون نفر از این خدمات استفاده می‌کنند.


در سال 2006، گوگل ترنسلیت بر مبنای آمار بود و از متون سازمان ملل و پارلمان اروپا استفاده میکرد تا پایگاه داده خود را ایجاد کند. این سرویس به جای اینکه مستقیما متن را به زبان مقصد ترجمه گوگل کند، اول به انگلیسی و بعد به زبان مقصد ترجمه گوگل می‌کرد. برای ترجمه گوگل، در بین میلیون‌ها متن جستجو می‌کرد تا مناسب‌ترین الگو را انتخاب کند. در مدل آماری ترجمه گوگل دقت بسیار پایین بود.


در سال 2016، گوگل اعلام کرد که از این به بعد برای ترجمه گوگل از مدل شبکه عصبی استفاده می‌کند. این بدین معناست که گوگل از این پس کل جمله را باهم ترجمه گوگل می کند به جای اینکه قطعه قطعه ترجمه گوگل کند. این مدل باعث شد تا مترجم گوگل بتواند با توجه به متن ترجمه گوگل دقیق تری تولید کند و ترجمه ماشینی آنلاین حاصل به زبان انسان نزدیک تر باشد.

برخی ویژگی های مترجم گوگل

Google translate می‌تواند فرم‌های مختلف از متن و مدیا مانند صوت، عکس، سایت و ویدیو را از زبانی به زبان دیگر (مانند زبان‌های فارسی ، انگلیسی ، عربی ، فرانسه و ...) ترجمه گوگل کند. همچنین، مترجم گوگل برای بعضی زبان‌ها امکان تلفظ نیز فراهم کرده است. ترجمه گوگل برای اینکه مانند یک لغت‌نامه واقعی عمل کند، اگر قسمتی از متن مبدا هایلایت شده باشد، عبارت معادل در زبان مقصد را هایلایت می‌کند. همچنین، قادر است تا به طور خودکار زبان متن را شناسایی کند. اگر کاربر از URL در متن اصلی استفاده کرده باشد، Google translate آن قسمت را به صورت hyperlink نشان می‌دهد. کاربر می‌تواند ترجمه گوگل را در بخش “phrasebook” برای استفاده در آینده ذخیره کند. برای بعضی زبان‌ها، گوگل ترنسلیت قابلیت ترجمه ماشینی آنلاین از روی دست خط انسان را نیز دارد.

با توسعه سرویس‌های ترجمه گوگل امکان ترجمه گوگل از روی عکس و ترجمه با دوربین ترجمه گوگل هم اضافه شده است. همچنین دانلود مترجم اندروید گوگل هم فراهم شده است.

آموزش نصب افزونه گوگل ترنسلیت

سلام!

خیلی موقع ها پیش می‌آد که ما می‌خوایم یک متنی رو که به یک زبان دیگه هست، بخونیم ولی معنی خیلی از لغات رو نمی‌دونیم برای همین از گوگل ترنسلیت استفاده می‌کنیم. اما استفاده از این ابزار ممکنه کمی شما رو آزار بده چون باید هی بین تب های مختلف رفت و آمد کنید. یک آموزش تو کانال یوتوبم آپلود کردم که توش یاد می‌گیرید، چطور زمانی که دارید وبگردی می‌کنید، راحت تر بتونید مطالبی که به زبان مادری شما نیست رو ترجمه کرده و بخونید.

اما اگر حوصله ندارید ویدیو ببینید چی؟

خب برید تو گوگل کروم استور و Google Translate رو سرچ کنید.... اصلا چرا اینطوری توضیح دادم :) مستقیم برید تو این لینک افزونه رو نصب کنید. بعد تو تنظیمات وارد بشید و زبان رو فارسی کنید. بقیه تنظیمات رو هم بذارید رو حالت پیش فرض، چون به نظرم خیلی بهتره.