حالت مزاحم نشوید در اندروید آموزش

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام استراحت و تمرکزتان در زمان کار با یک اعلان به هم بخورد به همین منظور ما به شما حالت مزاحم نشوید در اندروید را معرفی می‌کنیم برای جزییات بیشتر با ما همراه باشید.

حالت مزاحم نشوید چیست و چگونه فعال می‌شود؟

یکی از ویژگی های جدید که در اندروید ۵ به سیستم عامل اندروید اضافه شد ویژگی Do not disturb است که می‌تواند شما را از اعلان ها (نوتیفیکیشن ها) نجات دهد و تمرکز بیشتری روی کار داشته باشید، در زمان تعطیلات آرامش داشته باشید و در زمان خواب، خوابی آرام را تجربه کنید.

حالت مزاحم نشوید در اندروید آموزش

این قابلیت در اندروید ۵ زیاد پیچیده نبود و فقط شما به صورت دستی می‌توانستید این ویژگی را در گوشی اندرویدی خود فعال یا غیر فعال کنید. در اندروید ۶ برخی قابلیت های جدید به آن اضافه شد و دست‌خوش تعییراتی قرار گرفت روش فعال‌سازی این ویژگی جذاب به صورت مختصر و مفید در ادامه توضیح داده شده است.


فعال کردن حالت مزاحم نشوید:


۱.ابتدا تنظیمات گوشی را باز کنید.


۲.در صفحه تنظیمات گزینه اعلان ها را انتخاب کنید.


۳.در صفحه اعلان ها روی مزاحم نشوید بزنید. در این بخش هم می‌توانید از روشن شدن طبق برنامه استفاده کنید و هم می‌توانید از سوئیچ سمت چپ حالت مزاحم نشوید را فعال کنید.


۴.همچنین با انتخاب مزاحم نشوید صفحه زیر نمایش داده میشود که در این صفحه با روشن کردن سویئچ این حالت فعال می‌شود.


۵.بعد از روشن کردن حالت مزاحم نشوید اندروید این صفحه برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از سویئچ اکنون روشن شود استفاده کنید و این حالت را روشن کنید.


۶. با زدن گزینه روشن شدن طبق برنامه نیز می‌توانید با ایجاد برنامه ریزی برای روز های هفته خود که در ساعت معین این ویژگی برای زمان خواب و یا زمانی که نیاز به تمرکز دارید به صورت اتوماتیک روشن و خاموش کنید.


۷.با لمس اجازه دادن به استثنا می‌توانید قوانین این حالت برای برخی از اعلان ها بشکنید.


۸.در بخش اجازه دادن به استثنا شما می‌توانید برای برخی از اعلان های مهم و مخاطبین که منتظر تماسشان هستید مستثی قائل شوید و اعلان مربوطه را دریافت کنید همچنین می‌توانید برای گروهی از مخاطبین امثال دوستان و یا خانواده تماس و اعلان مربوطه را دریافت کنید. اگر ویژگی تکرار تماس‌گیرنده‌ها روشن باشد کسی که با شما کار مهمی دارد در مدت ۱۵ دقیقه بیشتر از یک بار با شما تماس بگیرد تلفن شما زنگ خواهد خورد.

حالت مزاحم نشوید در اندروید آموزش


۹.همچنین در صفحه اصلی مزاحم نشوید با زدن مخفی کردن اعلان ها قابلیت مخفی کردن اعلان ها برای شما باز خواهد شد.


۱۰. در این صفحه شما می‌توانید انتخاب کنید که چه نوع اعلان هایی مخفی و چه اعلان هایی نمایش داده شوند.


به نظر شما این ویژگی چقدر در روند بازدهی و تمرکز می‌تواند موثر باشد؟

نوشته حالت مزاحم نشوید در اندروید +‌ آموزش اولین بار در SPY24 پدیدار شد.