اپلیکیشن کنترل والدین برتر در سال ۲۰۲۰

۱۰ نرم افزار برتر کنترل والدین سال ۲۰۱۹توسط میثاق محمدی‌زاده۴ شهریور ۱۳۹۸بدون دیدگاه در عصری هستیم که دست هر کودک، علم‌آموز و دانشجویی یک اسمارت‌فون یا این که تبلت میباشد. کودک ها از سنین پایین با این دستگاه‌ها آشنا میگردند و شاید در آستانه فقط جنبه‌های بازی و سرگرمی برایشان داشته باشند البته در‌پی بایستی تکالیف مدرسه را انجام دهند، پروژه‌های کلاسی را پیاده‌سازی و با ده‌ها نرم افزار یادگیری و موثر کار نمایند.

این دستگاه‌ها به اینترنت متصل می شوند و در کنار مزایا و کاربردهای مفید خود، میتوانند خطرساز و تهدیدکننده ظاهر شوند. آسیب و دغدغه‌ای که برای پدر و مادر و والدین بسیار مهم میباشد و استرس‌زا میشود.

کنترل گوشی از راه دور به چه شکل انجام می شود

اپلیکیشن کنترل والدین برتر در سال ۲۰۲۰


خوش‌بختانه، این روز ها تعداد متعددی اپ اندروید و آی‌او‌اس در فروشگاه‌های نرم افزار‌ها موجود هست که می تواند مدت زمان استفاده از صفحه‌نمایش‌ها را محدود و برخی وب سایت‌ها یا این که نرم‌افزارها را فیلتر و بلوکه نماید.


پدر و ما‌درها می توانند با نرم‌افزارهای کنترل والدین روی وب‌گردی فرزندشان نظارت داشته باشند و تیم قوانین برای استفاده از اینترنت و خدمت‌های گوناگون وضع نمایند.


در اینجا میخواهیم ۱۰ نرم‌افزار برتر سال ۲۰۱۹ در حوزه کنترل والدین با شیوه مناسب برای کاربردهای متعدد را معرفی کنیم:


شایسته ترین اپلیکیشن رایگان کنترل والدین: Google Family Link


یک برنامه کامل و مجانی کنترل والدین برای پلتفرم‌های اندروید و iOS میباشد. ضمن اینکه میتواند موقعیت فرزندان شمارا در هر لحظه تعیین نماید (ولی برای دستگاه‌های اندرویدی)؛ میتواند اپ‌های استفاده شده را نیز ردیابی و گزارش دهد.


می توانید تعیین فرمایید فرزندتان در حین روز چه مدت زمانی از صفحه‌نمایش به کار گیری یا این که چه محتواهایی را مشاهده نماید. فعال سازی و پیکربندی اول آن مقداری طول میکشد البته بعد از آن یک ابزار خارق‌العاده برای مدیریت فعالیت‌های کودکان و فرزندان در فضای مجازی میباشد (دانلود ورژن اندروید و iOS).


دانلود اپلیکیشن کنترل والدین

شایسته ترین اپلیکیشن مجانی ردگیری کودک: KidLogger


KidLogger یک ردیاب کودک فوق‌العاده و ابزار کنترل والدین کامل برای اشخاصی میباشد که نمی خواهند در ماه هزینه‌ای برای چنین اموری بپردازند.


این خدمت می تواند دستگاه اندرویدی، آی‌او‌اس، مک و ویندوزی فرزند شمارا ردگیری و موقعیت آن را به گزارش نماید یا این که مصرف وب، اینترنت‌گردی، مدت زمان استفاده از صفحه‌نمایش، تماس‌های تلفنی و غیره را مانیتور و به شما نشان دهد.


شما میتوانید در‌این نرم‌افزار به صورت خاص و موردی، به عنوان مثال، مدت زمان استفاده از بازی‌های ویدیویی را محدود فرمایید. همین‌طور، قابلیت بلوکه کردن برخی از اپ‌ها یا این که رکورد چت‌های اسکایپ موجود است.


ورژن iOS در ردگیری موقعیت فرزند با محدودیت‌هایی روبرو میباشد البته بعداز اینکه قابلیت و امکان اتصال به GPS را فعال کردید؛ می توانید روی گوگل مپس موقعیت کودکتان را مشاهده کنید و به صورت آنلاین دنبال نمایید (برای دانلود ورژن‌های مختلف این نرم افزار روی پلتفرم‌های مختلف به بخش دانلود وب سایت KidLogger مراجعه نمایید).برنامه کنترل گوشی همسر

شایسته ترین اپلیکیشن نظارت پدر و مادر: Qustodio


یکی‌از دوست داستنی‌ترین اپ‌های نظارت پدر و مادر میباشد. این اپ در پلتفرم‌های مختلفی مانند آی‌او‌اس، اندروید، ویندوز، مک و حتی کیندل در دسترس میباشد. والدین میتوانند گزارش‌های روزمره‌ای درباره استفاده کودک از برنامه‌ها و مدت زمان آنها بگیرند.


میتوانند انواع فیلترهای پیشرفته محدودکننده و کنترل‌کننده محتوا را تعریف نمایند یا این که اینکه تایم اسکرین‌های انعطاف‌پذیری به برنامه بدهند. امکان انتخاب مرورگر های وب برای نظارت بر وبگردی موجود هست (دانلود ورژن‌های مختلف از روی وب سایت Qustodio).


برنامه کنترل گوشی از راه دور

شایسته ترین اپلیکیشن رایگان ردیاب موبایل گوشی: PhoneTracker


برنامه PhoneTracker با استفاده از خدمت جی‌پی‌اس اسمارت‌فون‌های اندرویدی و iOS را ردگیری مینماید. یک برنامه کامل و مجانی ردیاب تلفن همراه میباشد و نصب آن بیشتر از چند ثانیه طول نمی‌کشد.


با دو کلیک می‌اقتدار شماره تلفن اعضای خانواده یا این که دوستان عزیز را به نرم‌افزار بیش تر و اطلاعات مرتبط با آن‌ها‌را در داشبورد رویت کرد. وضعیت هر شخص اضافه گردیده در یک نقشه کوچک نشان داده می گردد اما با ضربه زدن روی نقشه، باز گردیده و به طور کامل موقعیت آن نمایش داده خواهد شد. قابلیت و امکان بزرگ نمایی یا این که کسب اطلاعات بیش تر درباره موقعیت اشخاص موجود هست. (دانلود ورژن اندروید و iOS).


برنامه کنترل گوشی رایگان

شایسته ترین اپلیکیشن کنترل والدین اندروید: ESET


اکثری از نرم‌افزارهای کنترل والدین روی اندروید اجازه استفاده از تمام خصوصیت‌ها را به صورت رایگان نمی‌دهند و شما بایستی مشترک گردید و هزینه بپردازید. اما اپ ESET یک غافل‌گیری بزرگ دراین مورد میباشد.


به راحتی این نرم‌افزار را دانلود و روی تلفن همراه یا این که تبلت اندرویدی خود نصب فرمائید تا با مجموعه‌ای وسیع از ابزارها، امکانات و قابلیت و امکان‌ها برای مانیتور کودک، ایجاد محدودیت در استفاده از اپ‌ها یا این که نصب اپ تازه از روی گوگل‌پلی روبرو گردید.


نرم افزار ESET تمام خصوصیت‌های یک برنامه کنترل والدین را داراست به اضافه اینکه می توانید روی چندین دستگاه نصب و همگام‌سازی نمائید. همین‌طور، می توانید گزارش‌های فعالیت کودک را روی وب‌وب سایت ESET نیز ببینید (دانلود ورژن اندروید).


برنامه کنترل گوشی دیگران

شایسته ترین نرم افزار تایم اسکرین: RealizD


یکی شایسته ترین نرم افزار‌ها در اندروید و iOS برای فهمیدن مدت زمان استفاده از اسمارت‌فون و نرم افزار‌ها!


خیر تنها این اپ به صورت دقیق و تحلیلی به شما می گوید در زمان روز، هفته و ماه چقدر از دستگاه خود استفاده کردید؛ بلکه مشخص مینماید چند بار سراغ اسمارت‌فون یا این که تبلت خویش رفتید و چه مدت زمانی دربین هر بار مراجعه به دستگاه صرف شده‌است.


دانلود، نصب و استفاده از نرم افزار RealizD برای یک دستگاه رایگان میباشد اما در صورتی پدر و مادر می خواهند روی همه دستگاه‌های آن ها نصب شود؛ بایستی عضو این خدمت شوند (دانلود ورژن اندروید و iOS).


برنامه کنترل گوشی همسر رایگان

شایسته ترین مسدودکننده محتوا: OpenDNS FamilyShield


یک خدمت رایگان میباشد که مانع از دسترسی همه اشخاص به اینترنت شما میشود. البته استفاده ویژه آن ها برای کنترل دسترسی خردسال ها، فرزندان بزرگ‌تر و دیگر افراد به برخی محتواهای نامناسب روی اینترنت میباشد.


زمانی که برای او‌لین بار این خدمت را فعال سازی و تهیه و تنظیم میکنید؛ به صورت اتوماتیک پیکربندی امنیتی آن روی هر دستگاه اعضای خانواده اعمال گردیده و تفاوتی نمی‌نماید با اسمارت‌فون، تبلت یا این که کامپیوتر فردی به اینترنت وصل شوند.


نکته قابل توجه دیگر این میباشد که OpenDNS FamilyShield یک نرم افزار قابل نصب روی دستگاه‌های اندرویدی یا این که iOS وجود ندارد؛ بلکه یک خدمت تحت وب مجانی میباشد که قادر است دسترسی به محتواهای آنلاین را کنترل و محدود نماید.


برنامه کنترل گوشی کودکان


شایسته ترین اپلیکیشن برای گیمرهای نینتندو سوئیچ: Nintendo Switch Parental Controls


اپ مجانی و اختصاصی کمپانی نینتندو برای نصب روی دستگاه‌های اندرویدی و iOS میباشد که به نینتندو سوئیچ متصل میگردند. این برنامه مشخص می کند چه اشخاصی اجازه بازی دارا هستند؛ چه بازی‌هایی را می توانند اجرا نمایند و چقدر بازی نمایند.


تمام اطلاعات به شکلی ساده و قابل فهم و شعور در‌این برنامه نمایش داده می گردند. مانیتور بازی‌های ویدیویی اجرا گردیده در آن بسیار راحت میباشد و نظارت بر مدت زمان بازی کودکان فوق‌العاده ساده می‌گردد.


توان حقیقی و واقعی این نرم افزار در محدودسازی مدت زمان استفاده از نینتندو سوئیچ طی روز میباشد. با صرف چند ثانیه میتوانید کنسول سوئیچ نینتندو را در طول‌های خاصی مانند نیمه شب قفل فرمایید (دانلود ورژن اندروید و iOS).


برنامه کنترل گوشی فرزندان رایگان


شایسته ترین نرم افزار برای گیمرهای ایکس‌باکس: Microsoft Family Features


مایکروسافت تیم‌ای از ابزارهای مجانی کنترل والدین طراحی نموده است تا پدر و مادر ها بتوانند نظارت جامعی روی فعالیت فرزندشان در ویندوز ۱۰ و کنسول ایکس‌باکس داشته باشند.


این نرم افزار به صورت دقیق مشخص می‌نماید هر یک از اعضای خانواده چقدر میتوانند آنلاین بازی نمایند و به چه بازی‌هایی دسترسی داشته باشند. همین‌طور، فیلترهایی داراست تا کودکان در مرورگر وب مایکروسافت اچ یا این که اینترنت اکسپلورر وارد وب‌وب سایت‌های غیرمجاز نشوند.


اما، این ابزار مسدودکننده شاید در ویندوز ۱۰ زیاد کاربردی نباشد زیرا می‌قدرت از مرورگرهای وب دیگر استفاده نمود اما در کنسول ایکس‌باکس مفیدتر میباشد. پروفایل هرکدام از اعضای خانواده را می‌اقتدار از روی وب‌وبسایت مایکروسافت یا این که نرم افزار‌ها تهیه و تنظیم کرد (دانلود ورژن اندروید و iOS).


برنامه کنترل گوشی با کامپیوتر


شایسته ترین مورد برای گیمرهای پلی‌استیشن: Family on PSN


پلی‌استیشن ۴ یک نرم افزار مستقل برای کنترل فرزندان و مواردی مانند تعریف تایم اسکرین ندارد البته خصوصیت‌ها و تنظیماتی در‌این کنسول بازی میباشد که اجازه میدهند والدین کنترل و نظارت بیشتری بر فعالیت فرزندان داشته باشند.


این پیکربندی در مسیر Settings > Parental Controls/Family Management > Family Management قرار دارا‌هستند. بعداز فعال کردن این تهیه و تنظیم، می‌توان تعریف کرد در طول روز چقدر از این کنسول مستعمل و در بازه‌های چه ساعت‌هایی باشد.


افزون بر این، می‌اقتدار رتبه‌بندی سنی برای بازی‌های ویدیویی، رسانه‌های دیجیتالی، دیسک‌های DVD و Blu-ray تهیه و تنظیم کرد تا هر زمان بچه‌ها در منزل تنها بودند؛ شما آرامش داشته باشید.


برنامه کنترل گوشی فرزندان

برنامه های کنترل والدین: xspy


همیشه نظارت و کنترل فرزندان در مقابل تهدیدهای فضای مجازی مساله مهمی بوده است. در این مطلب به معرفی برخی از برنامه های کنترل والدین که به کمک خانواده می‌آیند می‌پردازیم. با ما همراه باشید.


اگر فرزندان شما از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، حتما باید به دنبال راهی برای نظارت و کنترل محتوای داخل گوشی باشید. برنامه های کنترل والدین ویژگی‌هایی نظیر نظارت بر موقعیت، مقدار استفاده فرزندان از گوشی‌هایشان، مسدود کردن بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها، صفحات وب و حتی تنظیم برنامه زمانی استفاده فرزندان از گوشی را دارا هستند. در این مقاله به بررسی 10 مورد از بهترین برنامه‌ های کنترل والدین که در فهرست ما قرار گرفته‌اند می پردازیم.


نرم افزار کنترل بازاریابان بازاریاب با تبلت و گوشی