چرا بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما مهم است؟

پاسخ این سوال را فقط با نگاه کردن به اطراف خود می توانید پیدا کنید. چند دستگاه الکترونیکی را می توانید ببینید؟ به نحوه دسترسی خود به اطلاعات و حتی نحوه اشتراک گذاری آن با همکاران، دوستان و خانواده فکر کنید. آنلاین بودن و متصل بودن به شبکه جهانی اینترنت بر نحوه خرید ما، نحوه اطلاع از رویدادها و حتی نحوه رأی دادن ما تأثیرگذار است. آنلاین بودن آسان، تقریباً در هر زمان، یکی از دلایلی است که بازاریابی دیجیتال نحوه تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات کسب و کارها را تغییر داده است.

ما معتقدیم دیجیتال مارکتینگ دارای چهار مزیت کلیدی نسبت به روش سنتی بازاریابی است؛ اندازه گیری، مقرون به صرفه بودن، سرعت و تعامل.

چرا بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما مهم است؟

قابلیت اندازه گیری

یک وب سایت مسلماً مهم ترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال است. داده های به دست آمده از این ابزار به شما اعلام می کند که مردم به چه چیزهایی علاقه دارند، چگونه وب سایت شما را پیدا می کنند و به دنبال چه چیزی هستند. ممکن است کاربران سایت شما از طریق جستجوی طبیعی، تبلیغات کلیکی، تبلیغات شبکه های اجتماعی یا کمپین های ایمیل مارکتینگ به سایت شما هدایت شده باشند. با استفاده از ابزارهای مختلف و داده های به دست آمده از سایت خود می‌توانید تغییرات ارقام را در طول زمان نظارت کنید و اطلاعات واقعی در مورد اینکه آیا پیام بازاریابی شما به افراد مناسب می‌رسد یا خیر را به دست آورید.

هزینه مقرون به صرفه

دیجیتال مارکتینگ عرصه بازاریابی را به روی شرکت های کوچکتر و متوسط در سرتاسر جهان باز کرده است و از طریق مقرون به صرفه بودن آن، آن ها را در یک میدان رقابت با شرکت های بزرگتر قرار داده است. به عنوان مثال، تبلیغات فیس بوک از طریق ابزارهای کمپین تبلیغاتی کسری از هزینه چاپ بروشور را در بر دارد و می تواند برای گروه خاصی از افراد مناسب باشد.

در عین حال، به مخاطبان وسیع تری در سراسر جهان دسترسی خواهید داشت و کاغذ کمتری برای انتقال به محل دفن زباله می رود. به طور مشابه، تبلیغات بنری آنلاین در وب سایت ها معمولاً هزینه کمتری نسبت به تبلیغات در رسانه های سنتی تر مانند روزنامه ها یا مجلات دارند. با داده‌هایی که توسط این تکنیک های تبلیغات آنلاین ایجاد می‌شود، بازخوردی در مورد میزان کارآمد بودن هزینه های تبلیغاتی نیز دریافت می کنید.

سرعت

ارسال و انتقال پیام در دنیای دیجیتال و از طریق دیجیتال مارکتینگ بسیار سریع تر اتفاق می افتد. یک کلیک ساده تنها چیزی است که برای انتقال یا دریافت اطلاعات لازم است. این کار به شرکت ها کمک می کند تا در مقایسه با فرآیند بسیار طولانی تر تولید و توزیع اقلام چاپی، در پیام رسانی خود بسیار سریع تر باشند. پست های توییتر یا به روزرسانی های وب سایت تنها چند دقیقه زمان لازم دارد؛ این در حالی است که چندین روز برای توسعه و چاپ یک آگهی زمان لازم است. زمانی که یک خبرنامه الکترونیکی ارسال می شود می توان آن را نوشت و کنترل کرد و می توانید نظارت کنید که چه کسی آن را باز کرده است، در حالی که یک آگهی ممکن است یک هفته طول بکشد تا در روزنامه درج شود و هرگز نمی دانید که چند نفر آن را دیده اند.

مشارکت و تعامل

بازاریابی دیجیتال یک مزیت بزرگ برای نحوه تبلیغ کسب و کارها در دنیایی سریع به ارمغان می آورد؛ تعامل و مشارکت کاربران. یکی از بزرگترین دلایلی که بازاریابی دیجیتال بسیار مهم شده است، تعاملی است که با مخاطبان شما ایجاد می کند. شما می توانید با مشتریان بالقوه و بالفعل خود صحبت کنید، به سوالات آن ها پاسخ دهید و مشکلاتشان را حل کنید. همچنین می توانید با طیف گسترده تری از مخاطبان تعامل داشته باشید، به این معنی که می توانید کارهایی بیش از فروش انجام دهید.

می توانید نظرات خود را جویا شوید و تحقیقات بازار را انجام دهید تا تصمیم گیری خود را بهتر اطلاع دهید. با ترغیب مخاطبان خود به اشتراک گذاری صفحات، می توانید مخاطبان خود را افزایش دهید و در این فرآیند تأیید آنها را دریافت کنید.

مشارکت را می توان از طریق راه های دیگری مانند برگزاری مسابقات، انتشار وبلاگ ها، روابط عمومی، رویدادها و سایر فعالیت های بازاریابی به دست آورد.

با استفاده از بازاریابی آنلاین بی درنگ، می‌توانید درباره مسائل نظر دهید و بلافاصله پس از رویدادهای مهمی که ممکن است بر بخشی که شما و مشتریانتان کار می‌کنید تأثیر بگذارد، به روز رسانی داشته باشید و اطلاعات جدید را به مشتریان خود انتقال دهید. همچنین می‌توانید به سرعت پیشنهادات رقبا را با پیشنهادات خود مطابقت یا بهبود دهید و خود را در جایگاهی بهتر نسبت به رقبا نگه دارید.

برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ

برون سپاری خدمات دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله به 4 مزیت اصلی دیجیتال مارکتینگ پرداختیم. مجموعه این موارد موجب شده است تا گفته شود که بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما بسیار مهم و ضروری است. در صورتی که خودتان زمان و توانایی لازم برای انجام این کار را دارید، می توانید آن را هب صورت حرفه ای بر عهده بگیرید. در غیر این صورت بهتر است این کار را به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ واگذار کنید تا به بهترین نحو ممکن انجام شود.

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف یکی از بهترین شرکت های تبلیغاتی در ایران است که کلیه خدمات مورد نیاز شما از طراحی سایت و سئو گرفته تا عکاسی و بازاریابی شبکه های اجتماعی را به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهند. نمونه کارهای موفق این مجموعه مهر تاییدی بر این دعا است.