هر آنچه که باید در مورد نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب بدانید

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب

چه مقدار ضد آفتاب باید استفاده کرد؟ بهترین زمان برای استفاده از آن چه زمانی است؟ ما توصیه های علمی برای شما داریم.

شما فردی باهوش و یک بزرگسال آگاه هستید. نیازی نیست به شما بگوییم که چرا باید از ضد آفتاب استفاده کنید؛ چین و چروک، لکه های قهوه ای، سرطان پوست و ... از جمله دلایلی است که برای این کار پیش روی شما قرار دارد. با این حال، حتی بزرگسالان آگاه اغلب در مورد میزان استفاده از ضد آفتاب، زمان استفاده از آن و هر چند وقت یکبار سردرگم می شوند. در این مقاله به برخی از پرتکرارترین سوالات در این باره پاسخ داده ایم.

سطح مناسب SPF برای استفاده چقدر است؟

بهگفته پزشکان متخصص، SPF باید 15 یا بالاتر باشد. در حالت ایده آل اگر زمان زیادی را در خارج از منزل سپری می کنید باید این مقدار 30 یا بیشتر باشد. مطمئن شوید که روی برچسب کرم ضد آفتاب شما "طیف گسترده" نوشته شده است، به این معنی که در برابر انواع اشعه های UVA و UVB محافظت می کند. به دنبال محصولاتی باشید که مهر توصیه بنیاد سرطان پوست را به دست آورده اند تا مطمئن شوید که یک محصول ایمن و مؤثر است. کرم های ضدآفتاب و لوازم آرایشی مختلفی وجود دارد که این مهر را می زنند.

چقدر ضد آفتاب استفاده کنیم؟

تقریباً هیچ کس آنقدر که باید از این محصول استفاده نمی کند. برای دستیابی به SPF منعکس شده روی یک بطری ضد آفتاب، باید تقریباً دو میلی گرم ضد آفتاب در هر سانتی متر مربع پوست استفاده شود. بنابراین چگونه این مقدار به مقداری قابل مشاهده تبدیل می شود؟ این تقریباً معادل یک لیوان پر شات یا حدود دو قاشق غذاخوری است. برای صورت به تنهایی، باید یک عروسک به اندازه نیکل استفاده شود. و اگر از اسپری استفاده می‌کنید، آن را تا زمانی که براقی یکنواخت روی پوست ظاهر شود، استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کرم ضد آفتاب باید هر دو ساعت یک بار، یا بیشتر بعد از شنا، تعریق شدید یا حوله کردن، تجدید شود.

بررسی این که کلاژن چیست و دقیقا چه کاری برای پوست انجام می دهد، در این مقاله نمی گنجد؛ اما توجه داشته باشید که هرچه شما بیشتر به زیبایی و سلامت پوست خود توجه داشته باشید، روند کلاژن سازی آن بهتر شده و علائم پیری پوست مثل ایجاد چین و چروک، دیرتر خود را نشان می دهند.

آیا باید قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنم؟

آیا باید قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنم؟

ضد آفتاب شیمیایی که جذب پوست می‌شود، باید 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه استفاده شود تا مواد کاملاً به پوست بچسبند. ضد آفتاب های فیزیکی بلافاصله اثر می گذارند و می توانند درست قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده شوند. این محصولات را بمالید تا زمانی که محصول را نبینید. همچنین این قانون دو ساعته را به خاطر بسپارید که اگر یک ساعت قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنید، باید یک ساعت پس از بیرون آمدن دوباره آن را تجدید کنید.

چه نقاطی روی بدن افراد بیشتر به ضدافتاب نیاز دارد؟

سرطان های پوست می توانند در هر قسمتی از بدن ظاهر شوند، حتی آن هایی که در معرض اشعه های فرابنفش نیستند؛ اما مردم معمولا استفاده از کرم ضد آفتاب را روی نوک و پشت گوش ها، پوست سر، پشت گردن، دور چشم ها و بالای دست ها و پاها فراموش می کنند. بهترین راه برای اطمینان از پوشش کامل پوست این است که قبل از لباس پوشیدن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و سپس مجدداً روی تمام بخش های پوست که در معرض آفتاب است، آن را تمدید کنید.

استفاده از کرم ضدافتاب برای پوست سر و لب ها

مو تا حدی به محافظت از پوست سر در برابر اشعه های خورشید کمک می کند. با این حال، شما به محافظتی فراتر از این نیاز دارید؛ به خصوص اگر موهای شما نازک باشد. حدود 10 درصد از ملانوم ها روی پوست سر اتفاق می‌افتد، بنابراین مهم است که با استفاده از کلاه و کرم های ضدآفتاب، اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.

لب ها، به ویژه لب پایین، بسیار مستعد ابتلا به سرطان پوست هستند، زیرا هر روز در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند و یکی از شایع ترین محل های سرطان سلول های بازال و سلول سنگفرشی هستند. بالم لب فوراور یک قلم جادویی ضد آفتاب است که به طور خاص برای لب ها طراحی شده است و از لب های شما در برابر آفتاب محافظت می کند.

چه زمانی باید از ضد آفتاب ضد آب استفاده کنیم؟

فرمول های ضدآب برای روزهای گرم یا در حین ورزش خوب هستند، زیرا احتمال کمتری دارد که هنگام عرق کردن در چشم شما چکه کنند. با این حال، اینها ممکن است برای استفاده روزمره خوب نباشند. ممکن است چسبناک تر باشند و زیر آرایش خوب نباشند.

آیا مرطوب کننده ها یا آرایش با محصولات دارای SPF بی خطر هستند؟

بسیاری از مرطوب‌کننده ها دارای موادی هستند که محصولات را با SPF 15 یا بیشتر می سازند. اگر زمان زیادی را در خارج از منزل می گذرانید، به کرم ضدآفتاب قوی تر با SPF 30 یا بالاتر نیاز دارید که روی پوست شما مقاوم باشد. استفاده از کرم پودر یا پرایمر با ترکیبات ضد آفتاب راهی عالی برای افزایش محافظت در برابر آفتاب است، اما برای محافظت کافی در برابر آفتاب نباید به این محصولات به طور کامل اعتماد کنید و حتما زیر آرایش خود از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از دو محصول که هر کدام دارای SPF 15 هستند، برابر با محصول SPF 30 نیست!

اولویت با کدام است؛ کرم ضد آفتاب یا مرطوب کننده؟

کرم ضد آفتاب صورت فوراور

کرم ضد آفتاب صورت دارای مواد نرم کننده و روغن های دیگری است که می توانند برای مرطوب سازی و آبرسانی مؤثر باشند. با این حال، در زمستان، استفاده از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده صورت را توصیه می کنم، به خصوص اگر پوست خیلی خشکی دارید. در اینجا یک قانون اساسی برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست وجود دارد: همیشه نازک ترین محصولات خود را ابتدا استفاده کرده و برای جذب بهتر، بقیه را به ترتیب ضخامت لایه لایه استفاده کنید. اگر به جای مرطوب کننده با SPF ترکیب دو مرحله ای ضد آفتاب و مرطوب کننده را انتخاب می کنید، ابتدا مرطوب کننده معمولی خود را به پوست بزنید، سپس کرم ضد آفتاب (با SPF 30 یا بالاتر) را روی آن بپوشانید. اگر به دنبال سطح بالاتری از SPF مانند SPF 50 هستید، بهترین گزینه استفاده از کرم های ضدآفتاب طبیعی صورت مثل ضدافتاب فوراور است، زیرا تعداد کمی از مرطوب کننده های موثر حاوی سطوح بالاتری از ضد آفتاب هستند.

آیا کرم ضد آفتاب پوست من را خشک می کند؟

برخی ضدآفتاب ها ممکن است حاوی الکل باشند که باعث خشکی پوست می شود. برای جلوگیری از خشکی یا تحریک به دنبال فرمول های بدون الکل باشید. برچسب مواد تشکیل دهنده را برای تمام محصولات بررسی کنید. وجود اتانول می تواند باعث خشک شدن پوست شما شود. گاهی اوقات می تواند به عنوان "الکل SD" (به ویژه الکل دناتوره شده) یا "الکل دنات" نوشته شود. در اینجا یک استثنا نیز وجود دارد: اگر ستیل، استئاریل یا ستیل الکل دیدید، نگران نباشید. این ها در واقع الکل های چرب هستند که می توانند مانند نرم کننده ها عمل کرده و پوست شما را نرم کنند.

آیا باید در داخل خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

بله، شما باید کرم های ضدافتاب را روزانه استفاده کنید. پنجره ها در خانه، در قطارها، هواپیماها و ماشین ها به اشعه UVA اجازه عبور می دهند.

به یاد داشته باشید اگرچه استفاده از ضد آفتاب یک گام مهم برای محافظت در برابر آفتاب است، به تنهایی کافی نیست. بهتر است که اقدامات احتیاطی اضافی نیز انجام دهید. هر زمان که ممکن است، به دنبال سایه باشید و از لباس های ایمن، کلاه لبه دار و عینک های آفتابی مسدودکننده UV استفاده کنید. در زمان اوج شدت پرتو، از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر به یک منطقه سایه بروید. و وقتی بیرون از خانه هستید، در سمت سایه خیابان راه بروید.

آشنایی با نحوه صحیح استفاده از ضدافتاب

در این مقاله به برخی از سوالات پرتکرار درباره نحوه استفاده از ضدافتاب پاسخ دادیم. امیدواریم که تمام ابهامات ذهنی شما در این باره برطرف شده باشد. همچنین طی این مقاله به معرفی برخی از محصولات فوراور پرداختیم که در زمینه مراقبت از زیبایی و سلامت پوست به شما کمک می کنند. این محصولات را تنها از نمایندگی معتبر محصولات فوراور، فروشگاه فوراور کالا https://www.foreverkala.com/ خریداری فرمایید.