نرم افزار رایگان برای کنترل موبایل فرزندان

بهترین نرم‌افزار رایگان کنترل موبایل فرزندان باید دسترسی خانواده‌تان به اینترنت را امن نگه دارد و خیالتان را راحت کند که فرزندانتان در فضای آنلاین امن بمانند. در دنیای ایده‌آل، وب فضای امنی برای همه خواهد بود، اما متأسفانه این فضایی دور از واقعیت است و به عنوان یک بزرگسال پرمشغله، همیشه نمی‌توانید زمانی را که فرزندانتان در فضای مجازی هستند را به صورت حضوری کنترل کنید. اینجاست که بهترین نرم افزار رایگان کنترل والدین می‌تواند به شما کمک کند و به شما این امکان را می‌دهد دسترسی به سایت های خاصی را که ممکن است دارای محتوای نامناسب هستند مسدود کنید یا فقط به سایت هایی که مناسب می دانید اجازه دسترسی دهید، این ابزار می‌تواند به محافظت از فرزندان شما کمک کند. در ادامه به معرفی برخی از این ابزار می‌پرازیم.


برنامه SPY24

SPY24 یک سامانه مراقبت از فرزند و سالمند است که بسیار می‌تواند به والدین نگرانی که می‌خواهند فرزندان خود را در فضای مجازی کنترل کند، کمک کند. این برنامه قابل نصب روی اندروید و آیفون است و هنگام نصب روی گوشی مورد نظر مخفی خواهد شد. از جمله امکانات SPY24:

نرم افزار رایگان برای کنترل موبایل فرزندان


مشاهده سایت‌های بازدید شده و مسدود کردن آن‌ها در صورت نیاز

ردیابی موقعیت مکانی

مشاهده پیام‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، واتساپ و …

مشاهده پیامک‌ها و تماس‌ها

وارد شدن به گالری گوشی

و …

برنامه Qustodio

بیشتر نرم‌افزارهای کنترل والدین، کاربران ویندوز را هدف قرار می‌دهند، اما Qustodio برای Mac، Android، iOS، Kindle و Nook نیز در دسترس است. نسخه رایگان یکی از جامع‌ترین برنامه‌های کنترل والدین است که به شما امکان می‌دهد قوانین و برنامه‌های زمانی تنظیم کنید، محتوای نامناسب را مسدود کنید. اگر نسخه پولی را انتخاب کنید، نظارت بر پیامک، ویژگی‌های رسانه‌های اجتماعی و کنترل‌های هر برنامه را نیز دریافت خواهید کرد.

برنامه OpenDNS FamilyShield

FamilyShield یک سرویس رایگان از OpenDNS است. یکی از مزیت‌های بزرگ FamilyShield این است که در حالی که این برنامه می‌تواند روی رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های تلفن همراه اجرا شود، می‌توانید آن را روی روتر شبکه خود نیز اعمال کنید و تمام ترافیکی را که از آن عبور می‌کند فیلتر کنید؛ فقط تغییر شماره سرور DNS در کنترل شماست.

برنامه KidLogger

هیچ چیز از KidLogger نمی گذرد. این نرم‌افزار رایگان کنترل والدین نه تنها آنچه فرزندان شما تایپ می‌کنند و وب‌سایت‌هایی را که بازدید می‌کنند، ردیابی می‌کند، بلکه از برنامه‌هایی که استفاده می‌کنند و هر نوع فعالیت دیگر را ثبت می‌کند. اگر نگران این هستید که بچه‌هایتان با چه کسی آنلاین صحبت می‌کنند، حتی یک ضبط‌کننده صدای فعال‌شده وجود دارد. اگر فرزندان شما کمی بزرگتر و مسئولیت پذیرتر هستند، می توانید انتخاب کنید که کدام گزینه ها را تحت نظر داشته باشید و کمی به آنها حریم خصوصی بدهید. Kidlogger برای Windows، macOS، Linux، Android و BlackBerry در دسترس است.

در این مقاله سعی شد یکسری از نرم‌ افزارهای کنترل والدین معرفی گردد. این برنامه‌ها به والدین کمک می‌کنند که تا حد امکان فرزندان خود را از خطراتی که ممکن است در فضای آنلاین آن‌ها را تهدید کند، محافظت کنند. امیدوارم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد.