چطور صورت خود را طبیعی آرایش کنیم؟

چطور صورت خود را طبیعی آرایش کنیم

فرقی نمی‌کند که تازه آرایش کردن را شروع کرده باشید یا بخواهید ظاهر ظریف‌تر و زیباتری بدون آرایش‌های سنگین داشته باشید؛ در هر حال بهتر است نحوه آرایش طبیعی را بلد باشید. این نوع از آرایش بسیار راحت و ساده است و حتی اگر تا به حال آن را امتحان نکرده‌اید، در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه این کار را انجام دهید.

آرایش طبیعی صورت

قبل از استفاده از هرگونه لوازم آرایشی و یا کرم، بهتر است پوست صورت خود را از هرگونه آرایش و آلودگی قبلی پاک کنید. این کار را با آغشته کردن یک پد یا پنبه آغشته به پاک کننده آرایش لورینت یا حتی آب می‌توانید انجام دهید. پد را در دایره‌های کوچک روی پوست خود مالش دهید تا پوست صورت‌تان کاملا تمیز شود.

همچنین برای داشتن پوستی زیباتر توصیه می‌شود صورت خود را یک تا دو بار در روز با محصولاتی که مناسب نوع پوست شما هستند، بشویید. اگر مشکلات پوستی مانند لکه یا جوش سر سیاه دارید نیز بهتر است استفاده از لایه بردار را نیز امتحان کنید.

صورت خود را مرطوب کنید

با استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌های بدون عطر و روغن، پوست صورت خود را مرطوب کنید. لوسیون‌ها و کرم‌های معطر می‌توانند حساسیت پوست شما را تشدید کرده و باعث ایجاد جوش یا واکنش‌های آلرژیک شوند. لوسیون‌های روغنی نیز آکنه را افزایش می‌دهند. برای این که پوست شما ظاهری یکرنگ‌تر و یکدست‌تر داشته باشد، بعد از مرطوب کننده، از کرم پودر استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید از کرم‌های مرطوب کننده رنگی استفاده کنید که معمولا حاوی SPF هستند و ظاهر بهتری نسبت به کرم‌های مرطوب کننده بی‌رنگ به پوست شما می‌دهند.

کانسیلر را اطراف چشم‌ها و روی لک‌های صورت بزنید

استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر باعث می‌شود که به مقدار کمتری کرم پودر نیاز داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که رنگ کانسیلری که استفاده می‌کنید دقیقا همرنگ پوست صورت شما باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، نقطه‌ای است که کانسیلر می‌زنید. این کار را دقیق بر روی لک‌ها بزنید تا اثر هاله مانندی بر روی پوست شما ایجاد نکند. همچنین مراقب باشید که در استفاده از این محصول زیاده روی نکنید و فقط نقاطی که رنگشان با رنگ پوست صورت تفاوت دارد را با کانسیلر بپوشانید. در مقاله کانسیلر چیست مژیتو تمام نکات مورد نیاز شما برای انتخاب کانسیلر و استفاده از آن شرح داده شده است.

از کرم پودر برای نواحی چرب‌تر صورت خود استفاده کنید

کرم پودر برای نواحی چرب صورت

قبل از انتخاب کرم پودر، در نور طبیعی قرار بگیرید و کرم پودر را تست کنید تا مطمئن شوید رنگ آن برای پوست صورت شما مناسب است و با آن سازگاری دارد. بعد از انتخاب محصول، با انگشت یا اسفنج، مقداری از آن ر ا روی صورت خود قرار داده و تا جایی که به رنگ پوست شما در بیاید، آن را ماساژ دهید.

حواستان باشد که زیر خط فک و اطراف صورت را فراموش نکنید؛ در غیر صورت یک خط واضح ناشی از پخش نشدن درست کرم پودر بر روی صورت شما باقی خواهد ماند. نیازی ندارید که تمام صورت خود را با کرم پودر بپوشانید؛ از آن فقط در مناطقی که رنگ ثابتی ندارند استفاده کنید. در این مرحله از آرایش طبیعی می‌توانید از بهترین کرم پودرهای ایرانی کمک بگیرید.

رژگونه بزنید

رژگونه یک راه عالی برای طبیعی‌تر جلوه دادن آرایش است. رژگونه یا برنزر را به استخوان گونه و نواحی T صورت خود بزنید. توجه داشته باشید که اگر پوست صورت شما رنگ پریده به نظر می‌رسد، بهتر است از قبل امتحان کنید تا ببینید رژگونه به چهره شما می‌آید یا خیر. به هر حال اگر ظاهری که رژگونه یا برنزر به صورت شما می‌دهد را نمی‌پسندید، می‌توانید این مرحله را نادیده بگیرید.

آرایش طبیعی چشم‌ها

خط چشم بالایی و قسمتی از خط پایینی را با یک مداد مشکی یا قهوه‌ای بکشید. استفاده از مداد برای این کار نسبت به خط چشم‌های مایع طبیعی‌تر است. در آخر با استفاده از یک گوش پاک کن، خط‌ها را محو کنید.

بعد از کشیدن خط چشم، مژه‌های خود را فر کرده و یک لایه ریمل بزنید. فر کردن مژه‌ها باعث می‌شود که بیدارتر به نظر برسید و چشمان‌تان روشن‌تر شود. بعد از استفاده از ریمل نیز می‌توانبد با کمک یک برس ابرو از جمع شدن و به هم چسبیدن مژه‌هایتان جلوگیری کنید.

آرایش طبیعی لب‌ها

آرایش طبیعی لب‌ها

برای اینکه لب‌های شما طبیعی‌تر به نظر برسند، بهتر است رنگ رژ لب شما نزدیک به رنگ طبیعی پوستتان یا رنگ لب‌تان باشد. توصیه می‌شود که از رژ لب‌های بسیار روشن و یا برق لب‌های بسیار براق خودداری کنید.

روش‌هایی برای آرایش طبیعی

در برخی مواقع که بحث آرایش که پیش کشیده می‌شود، با کمترین زرق و برق می‌توان بهترین نتیجه را به دست آورد. آرایش طبیعی برای روزهای کاری بسیار مناسب است و علاوه بر پوشاندن عیب‌های صورت، زیبایی آن را نیز پررنگ می‌کند. این نوع از آرایش تمرکز خود را روی پوست، چشم‌ها و لب‌ها می‌گذارد و آن‌ها را با ظرافت تمام جلوه می‌دهد.

در کنار آرایش طبیعی صورت خود، باید به سلامت موها نیز توجه داشته باشید. اسپری دوفاز و سرم مو دو نمونه از بهترین محصولاتی هستند که در این مسیر به شما کمک می‌کنند. وب سایت مژیتو مقاله خوبی درباره این که اسپری دوفاز چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است، منتشر کرده است که مطالعه آن به گسترش دایره اطلاعات شما در این باره کمک می‌کند.