بهترین کیف پول های دسکتاپ

آشنایی با کیف پول‌های ارز دیجیتال برای تریدرها اهمیت بسیار بالایی دارد. بدون شک نیاز است که در ازای وقت و توجه زیادی که برای یک معامله سودآور صرف می‌کنند، کیف پولی امن برای ذخیره‌سازی داشته باشند. در کنار امنیت، کاربرد و کاربرپسند بودن هم اهمیت دارد. به همین دلیل امروز در این مقاله از داموندمگ تصمیم گرفتیم در مورد بهترین کیف پول های دسکتاپ که می‌تواند نیاز تریدرهای مبتدی تا متخصص را پاسخ دهد معرفی کنیم. مهم است که پیش از تصمیم‌گیری بدانیم چه انتظاری از یک کیف پول داریم. برای مثال دوست داریم از چه ارزهایی پشتیبانی کند و خدمات مشتری آن در چه سطحی باشد.

کیف پول دسکتاپ چیست؟

کیف پول دسکتاپ چیست

پاسخ به این سؤال بسیار ساده است. کیف پول‌های دسکتاپ نرم‌افزارهای طراحی شده برای کامپیوتر هستند. این نرم‌افزارهای تنها در زمان استفاده از کامپیوتر به کاربان دسترسی می‌دهند، در عوض تنها در زمان استفاده به اینترنت متصل می‌شووند. بنابراین مانند کیف پول‌های موبایل یا افزونه مرورگر، دائماً در حال فعالیت نیستند. این ویژگی به معنی امنیت بیشتر است.

انتخاب کیف پول دسکتاپ

برای تهیه کیف پول دسکتاپ باید به چند نکته توجه کرد. برخی از این ملاحظات به هدف شما از استفاده از کیف پول بستگی دارد.

کریپتوهای پشتیبانی شده

برخی از کیف پول‌ها تنها از یک نوع کریپتو پشتیبانی می‌کنند، عمدتاً بیت‌کوین یا اتریوم. کیف پول‌های دیگر از هر توکنی که در صرافی‌های اصلی معامله می‌شود پشتیبانی می‌کند. هر دوی این ویژگی‌ها خوب هستند. اولی به معنی تخصصی بودن و دومی به معنی ارائه امکان معامله در بازارهای مختلف است.

نود کامل در مقابل تأیید پرداخت ساده

کیف پول‌هایی که بر مبنای نود کامل کار می‌کنند، تمام بلاک چین ارز دیجیتال مورد نظر را دانلود می‌کنند، که گاهی باعث کند شدن کیف پول دسکتاپ می‌شود. بنابراین مگر اینکه خودتان به دنبال اجرای یک نود بلاک چین کامل باشید، می‌توانیم بگویم که چنین کیف پول‌هایی برای همه مناسب نیست.

به عنوان مثال، بسیاری از ما از کیف پول ارز دیجیتال خود برای انتقال وجه یا استیکینگ استفاده می‌کنیم. در این مورد، نوع تأیید پرداخت ساده برای پاسخ به نیازهای ما کافی است. اکثر کیف پول‌های موجود در بازار از این نوع هستند، که نیازی به دانلود کل بلاک چین ندارند.

امنیت کیف پول

امنیت کیف پول

حداقل انتظار ما این است که کیف پول دسکتاپ منتخب ما، با عبارت بازیابی محافظت شود. که در یعنی در صورت خرابی کیف پول یا از دسترس خارج شدن آن، کدی برای بازیابی دارایی‌ها و حساب کابری وجو داشته باشد.

مرحله بعدی مورد انتظار در حفظ امنیت داشتن سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای است. برای این کار نیاز به یک برنامه احراز هویت است که علاوه بر رمز عبور ساده‌ای که کیف پول دارد، یک مرحله امنیتی دیگر نیز به ان اضافه کند.

برخی از کیف پول‌ها حتی با گزینه multisig عرضه می‌شوند، که مخفف multi-signature به معنی چند امضایی است. در این روش کافی نیست که یک نفر به طور مستقل یک معامله را امضا کند. در عوض، تعداد افرادی که در ابتدا ایجاد شده‌اند، همگی باید معامله را امضا کنند تا توافق کامل برای انجام معامله را نشان دهند. به این ترتیب، حتی اگر یک نفر به خطر بیفتد، وجوه هنوز قابل جابجایی نیست.

اتصال کیف پول سخت افزاری

تا زمانی که چیزی آنلاین است، امکان هک شدن آن وجود دارد، حتی اگر این امکان بسیار کم باشد. اگر کیف پول دسکتاپ با یک کیف پول سخت‌افزاری متصل باشد، خطر سرقت وجوه تا حد زیادی کاهش می‌یابد. بمابراین کیف پولی انتخاب کنید که این امکان را اشته باشد، چراکه در این صورت دست هکرها به دارایی شما نخواهد رسید.

تجربه ی کاربر

مهم نیست که کیف پول دسکتاپ چقدر ایمن باشد، اگر رابط کاربری ضعیف طراحی شده باشد، افراد زیادی از آن استفاده نمی‌کنند. بنابراین رابط کاربری بهتر است، آنقدر واضح باشد که نیازی به جستجو در یوتیوب وجود نداشته باشد.

خدمات مشتری

پشتیبانی و خدمات مشتری بسیار مهم هستند. شما سرمایه زیادی در کیف پول دسکتاپ خود قرار خواهید داد، بنابراین کمترین انتظار ارائه پشتیبانی ایمیلی است.

امکانات اضافی

به غیر از فراهم کردن فضای امن برای ذخیره وجوه و امکان ارسال و دریافت وجوه، برخی کیف پول‌ها عملکردهای دیگری مانند ترید و استیکینگ نیز دارند. این کیف پول‌ها با یک پلتفرم معاملاتی ادغام می‌شوند تا بتوانید در عین حال که وجوه خود را حفظ می‌کنید، ترید کنید.

خطرات و نگرانی ها

هیچ کیف پولی کامل نیست. به همین دلیل دراین قسمت به مواردی اشاره می‌کنیم که باید در نظر داشته باشید:

رایانه خود را ایمن نگه دارید زیرا هر گونه آسیب به آن ممکن است منجر به از دست دادن ارزهای دیجیتال شود.

بررسی کنید که کیف پولی که استفاده می‌کنید عبارت بازیابی شما را رمزگذاری کند. عبارات رمزگذاری نشده خطر بیشتری برای هک شدن یا سوء استفاده دارند.

وقتی آنلاین هستید، آدرس IP شما قابل ردیابی است. در صورت امکان، هزینه یک سرویس VPN قابل اعتماد را بپردازید و عادت کنید همیشه هنگام انجام هر کاری با کیف پول از VPN استفاده کنید.

بهترین کیف پول های دسکتاپ

حالا که تا حدودی به بررسی اصول اولیه پرداختیم، لازم است بهترین کیف پول های دسکتاپ را معرفی کنیم، تا انتخاب برای شما آسان‌تر شود.

ترزور (Trezor)

ترزور

کیف پول سخت‌افزاری ترزور یک کیف پول سخت‌افزاری محبوب است که رابط کاربری دسکتاپ دارد. برنامه دسکتاپ آن، یکی از بهترین‌ها برای مدیریت دارایی‌ها است. ترزور تقریباً از تمام توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.

به غیر از صاحبان خرده‌فروشی، ترزور توسط بسیاری از شرکت‌های مهم نیز استفاده می‌شود و توسط Coindesk، Forbes و غیره تأیید شده است. اگر این شرکت‌ها به ترزور برای انجام کار خود اعتماد دارند، دلیلی وجود ندارد که ما و شما نداشته باشیم.

لجر (Ledger)

لجر (لجر نانو اس و لجر نانو ایکس) رقیب شماره یک ترزور است. این شرکت در سال 2014، همزمان با ترزور شروع به کار کرد و در پاریس مستقر است. اپلیکیشن دسکتاپ آن، معروف به Ledger Live، رابط کیف پول سخت‌افزاری آن‌ها است که سه مدل از آن وجود دارد. از طریق این برنامه، می‌توانید استیکینگ کنید، دارایی‌ها را مبادله کنید و حتی NFTهای خود را مستقیماً مدیریت کنید.

برخلاف ترزور که برای مدیریت NFTها باید به یک واسطه شخص ثالث مانند متامسک تکیه کند، می‌توانید NFTهای خود را در برنامه Ledger Live ارسال، دریافت و مشاهده کنید. با این حال، در حال حاضر فقط NFTهای مبتنی بر اتریوم و پالیگان پشتیبانی می‌شوند.

یکی دیگر از عملکردهای کیف این است که می توانید بیت کوین را مستقیماً در Ledger Live از طریق مشارکت آنها با Coinify و Wyre از طریق کارت اعتباری خریداری کنید.

کیف پول اتمیک (Atomic wallet)

کیف پول اتمیک

اتمیک نمونه‌ای از بهترین کیف پول های دسکتاپ است، که امکانات اضافی دارد. جدای از پشتیبانی از انواع توکن‌ها، اتمیک به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال را با یک کارت اعتباری معمولی خریداری کنند. پس از خرید توکن‌ها، می‌توانید به طور مستقیم در کیف پول پاداش‌هایی را نیز دریافت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اتمیک در حال حاضر فقط از 13 توکن برای استیکینگ پشتیبانی می‌کند، بنابراین قبل از خرید ابتدا بررسی کنید که آیا مناسب شما هست یا خیر.

منحصربه‌فردترین ویژگی اتمیک که در کیف پول‌های دیگر یافت نمی‌شود، توکن بومی آن AWC است. با قیمت فعلی 0.535 دلار، یک توکن BEP20 است. این توکن اجازه استیکینگ با نرخ 20 درصد را می‌دهد.

الکتروم (Electrum)

الکتروم

یکی از شناخته شده‌ترین کیف پول های بیت کوین، الکتروم یک کیف پول چند امضایی با قابلیت ذخیره‌سازی سرد برای ذخیره بیت کوین گرانبهای شما است. اگرچه یک نسخه موبایل نیز دارد، ما فقط روی نسخه دسکتاپ تمرکز می‌کنیم. الکتروم با TrustedCoin در ارائه خدمات احراز هویت دو مرحله‌ای شراکت کرده است. نحوه عملکرد کیف پول چند امضایی این است که سه کلید دارد. کاربر دارای دو کلید از سه کلید است و کلید سوم در یک سرور راه دور است. برای هر تراکنش با استفاده از آن سرور، هزینه کمی دریافت می‌شود.

با داشتن یک رابط کاربری بدون حاشیه و امکان ادغام با ترزور و لجر برای امنیت بیشتر، این کیف پول پایه‌ای برای همه چیز بیت کوین از جمله شبکه لایتنینگ است. هنگام تنظیم کیف پول، می‌توانید گزینه‌های دلخواه را انتخاب کنید.

اکسودوس (Exodus)

اکسودوس

اکسودوس یکی از بهترین کیف پول های دسکتاپ است. همچنین طبق وب سایت آن‌ها، این کیف پول برتری است که توسط بسیاری از افراد، از جمله وب سایت Investopedia، برای کاربران مبتدی توصیه شده است. این کیف پول دارای هر دو گزینه دسکتاپ و موبایل است. همچنین با ترزور یکپارچه شده است تا یک لایه امنیتی اضافی ارائه دهد.

چیزی که در مورد این کیف پول جلب توجه می‌کند، این است که از فضای اختصاص داده شده برای یک برنامه دسکتاپ به طور کامل استفاده می‌کند. علاوه بر نمایش پرتفولیو با اعداد کلیدی، می‌توانید نمودار یک دارایی انتخابی و سایر اطلاعات مفید را نیز مشاهده کنید. در حالی که اطلاعات کمی در آن وجود دارد، چیدمان گزینه‌ها هنوز هم برای چشم دلپذیر است و مهمتر از آن، طاقت فرسا نیست.

اکسودوس از بیش از 200 دارایی دیجیتال پشتیبانی می‌کند و امکان مبادله ارزهای دیجیتال را به صورت درون برنامه بدون نیاز به صرافی دیگری برقرار کرده است.

شراکت دیگری که به نفع کاربران است، با Compound Finance است که به آنها اجازه می دهد از DAI در کیف پول خود سود کسب کنند. شرط بندی ورزشی نیز با اکسودوس امکان پذیر است و نه فقط برای ورزش‌های معمولی مانند بیسبال، بسکتبال و غیره، بلکه برای ورزش‌های الکترونیکی مانند League of Legends.

یکی از نکات کلیدی فروش کیف پول به مبتدیان، پشتیبانی 24 ساعته و 7 روزه آن است. اکسودوس همچنین دارای یک بخش پایگاه دانش گسترده هستند که شامل بخشی در آموزش بلاک چین است تا کاربران بتوانند کمی بیشتر در مورد دارایی‌های خود بیاموزند.

گواردا (Guarda)

گواردا

گواردا از کیف پول های محبوب دسکتاپ است که اکثر کاربران آن را در نظر می‌گیرند، چراکه انتقادات منفی کمی دارد. ویژگی‌های آن عبارتند از:

ورود آسان به کریپتو با امکان خرید توکن با کارت اعتباری یا انتقال بانکی

استیکینگ همزمان ده توکن همراه با یک صفحه در وب سایت برای تخمین پاداش

تبادل توکن در برنامه دسکتاپ

این وب سایت همچنین دارای بخش قابل توجهی در مورد آموزش کریپتو است، که در آن می‌توان در مورد اصول کریپتو که به زبان ساده نوشته شده است، یاد گرفت.. مشتریان می‌توانند از طریق چت زنده با کسی صحبت کنند تا به سؤالات یا نگرانی‌هایی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهند. در عین حال، پشتیبانی ایمیل بعد از ساعت کاری در دسترس است.

کوینومی (Coinomi)

کوینومی از کیف پول‌های قدیمی است، که در ویندوز، مک و لینوکس پشتیبانی می‌شود. همچنین کوینومی حضور اجتماعی مناسبی دارد، چراکه دارای کانال‌های ارتباطی در فیس بوک، توییتر، تلگرام، ردیت و اینستاگرام که تقریباً تمام گروه های سنی و جنسیتی است. اگر ترجیح می‌دهید با تماشا کردن به جای خواندن یاد بگیرید، آموزش‌های یوتیوب را نیز ارائه می‌کنند.

برخی از ویژگی‌های جالب این کیف پول دسکتاپ عبارتند از:

کلد استیکینگ (Cold staking) - امکان کسب جوایز حتی در حالت آفلاین

کارت‌های هدیه – رمزارز را به کارت‌های هدیه تبدیل کنید که می‌توانند از طریق مشارکت با Bidali در فروشگاه‌ها استفاده شوند.

پشتیبانی از NFT - فقط برای NFT های اتریوم و باید توکن از نوع ERC-721 باشد.

کارمزدهای سفارشی و پویا - کاربران می‌توانند هنگام تراکنش با کیف پول، کارمزد گس خود را تعیین کنند.

دارای صرافی داخلی در کیف پول

آرموری (Armory)

کیف پول آرموری یکی دیگر از بهترین کیف پول های دسکتاپ تک دارایی برای ذخیره بیت کوین با ذخیره سازی سرد و پشتیبانی از چند امضایی است. نسخه‌های ابتدایی در کامپیوترهایی که به اینترنت متصل نبودند، بیت کوین را مدیریت می‌کردند. در این حالت تراکنش‌ها با « watching-only wallet» انجام می‌شدند و کلیدهای خصوصی به طور آفلاینروی کامپیوتر ذخیره می‌شدند. در این روش امکان موفقیت هکرها به حداقل می‌رسد.

کد کیف پول منبع باز است و برای بررسی و مشاهده در GitHub در دسترس است. بنابراین در صورت اتفاقات پیش‌بینی نشده، باز هم امکان دسترسی به وجوه با کمی دانش وجود دارد.

این وب سایت همچنین یک بخش آموزشی در مورد استفاده از کیف پول برای عملکردهای مختلف دارد. رابط کاربری آن نیز بسیار ابتدایی است. با این حال وقتی صحبت از امنیت به میان می‌آید، بسیار پیشرفته است.

سخن پایانی

ما سعی کردیم با معرفی 8 کیف پول برتر دسکتاپ بیشتر نیاز شما را پوشش دهیم. این نکته را به خاطر داشته باشید که این لیست براساس تجربه کاربران در بازار کریپتو تنظیم شده است و اصولاً نام این کیف پول‌ها همیشه بر سر زبان‌ها است. با این حال ما از شما می‌خواهیم که تجربیات و نظرات خود را با خوانندگان دیگر نیز به اشتراک بگذارید، چرا که برخی محدودیت‌ها در ایران ممکن است تغیراتی ایجاد کند.

سؤالات متداول

آیا می‌توانیم کیف پول‌های سخت‌افزاری خود را در دسکتاپ مدیریت کنیم؟

بله دو کیف پول محبوب لجر و ترزور، این امکان را فراهم کرده‌اند. به این ترتیب امنیت بیشتری ارائه می‌کنند.

شناخت بهترین کیف پول های دسکتاپ چه کمکی به ما می‌کند؟

افرادی که نمی‌خواهند با استفاده از کیف پول‌های موبایل یا افزونه، مدام به اینترنت متصل باشند یا می‌خواهند راحت‌تر در بازار فعهالیت کنند، به کیف پول‌های دسکتاپ علاقه دارند. اگر شما هم از این افراد هستید، بهتر استف دانش خود را ارتقاء دهید.