نکات مهم خرید فر توکار

نکات مهم خرید فر توکار

طراحی مدرن، قابلیت های فراوان و زیبایی فوق العاده، 3 عامل مهمی هستند که افراد را بیش از پیش علاقه مند به خرید فر توکار کرده اند اما آیا علاقه داشتن به فر توکار برای خرید آن کافی است؟ قطعا پاسخ منفی است. برای آنکه یک فر توکار با کیفیت بخریم، باید به موارد مهمی توجه نماییم که در این مقاله بیشتر راجع به آن پرداخته خواهد شد. اگر قصد خرید فر توکار دارید اما نمی‌دانید چه عواملی باعث خرید مطلوب شما خواهد شد، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

نکات مهم پیش از خرید فر توکار

همیشه برای خرید یک محصول، باید به چندین سوال مختلف در ذهنمان پاسخ دهیم. کدام نوع بهتر است؟ مدل موردنظر ما چه امکاناتی باید داشته باشد؟ قیمت کدام یک متناسب با امکانات آن بهتر است؟ کدام برند بهترین محصول را در اختیار من قرار می‌دهد؟ اگر پاسخ این سوال ها را بیابید، حتما خرید شما موفقیت آمیز خواهد بود. در این قسمت مهمترین نکات پیش از خرید فر توکار آورده شده است.

نوع فر توکار

اولین موردی که باید در هنگام خرید فر توکار به آن توجه نمایید، نوع فر است. فر توکار در 3 نوع برقی، گازی و گازی برقی تولید میشوند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. به طور مثال برای استفاده از فرهای توکار گازی، حتما باید لوله کشی گاز انجام شود و در برخی منازل در نزدیکی قسمت تعبیه شده برای فر توکار، لوله کشی گاز وجود ندارد. فرهای برقی با استفاده از المنت های برقی حرارت مورد نیاز برای پخت مواد غذایی را تهیه می‌کنند و شاید افراد علاقه مند به پخت مواد غذایی از طریق شعله گاز، با این مدل گرمایش رابطه خوبی نداشته باشند. فرهای توکار گازی برقی از برق و گاز برای پختن مواد غذایی استفاده می‌‍کنند و این روش در پخت یکسانتر تمام نقاط مواد غذایی موثر است. البته در حال حاضر پرفروش ترین نوع فر توکار، فر برقی است.

بیشتر مطالعه کنید: آشنایی با 5 برند برتر هود در ایران

ظرفیت فر توکار

ظرفیت فر توکار

گنجایش یا ظرفیت فرهای توکار متغیر است و این نکته دست مشتریان را برای خرید باز میگذارد. معمولا ظرفیت فرهای توکار از 50 لیتر تا 75 لیتر است و خانواده ها متناسب با نیاز خود میتوانند فر توکار با ظرفیت دلخواه خود را خریداری نمایند. البته برخی افراد علاقه مند به فرهای توکار با ظرفیت بیشتر هستند که به آنها پیشنهاد می‌کنیم از مدل های دو طبقه ای که مقدار بیشتری از مواد غذایی را به صورت همزمان می‌توانند بپزند، خریداری نمایند.

قیمت فر توکار

یکی از مهمترین نکاتی که افراد برای خرید یک محصول به آن توجه میکنند، قیمت آن محصول است. این قضیه برای فر توکار نیز صادق است و قیمت فر توکار بر روی خرید مصرف کنندگان تاثیر بسزایی دارد. در بهترین برندهای فر توکار ایرانی قیمت از 3 میلیون و 500 هزار تومان آغاز میشود و تا 15 میلیون تومان نیز فر توکار ایرانی موجود میباشد. نمونه های خارجی با توجه به نوسانات بازار ارز معمولا با قیمت های بسیار بالاتر به ایران وارد می شوند. اگر قصد خرید فر توکار خارجی را دارید، حتما باید بودجه قابل توجهی را برای این کار اختصاص دهید.

برخورداری از امکانات مناسب فر توکار

برخورداری از امکانات مناسب فر توکار

اغلب فرهای توکار به امکاناتی نظیر فن خنک کننده یا کانوکشن، سینی، ریل تلسکوپی، تایمر قابل تنظیم، قفل کودک و برنامه یخ زدایی مجهز هستند و این امکانات برای هر فر توکاری نیاز است. به این امکانات در هنگام خرید حتما توجه نمایید. در مورد امکانات نکته ای دیگر نیز وجود دارد و آن توجه به لعاب داخلی فر توکار است. لعاب داخلی در موارد مهمی مانند تمیز کردن فضای داخلی فر نقش مهمی را ایفا می‌کند. برای آنکه در تمیز کردن فر دچار مشکل نشوید، حتما به خرید فرهای توکاری اقدام کنید که لعاب داخلی آنها Easy too clean باشند.

زیرا برخی از آنها به سختی پاک میشوند و در این صورت کار برای تمیز کردن آن دشوار است. امروزه در فرهای توکار زیادی از لعاب داخلی آسان تمیز شونده یا (Easy to clean) استفاده میشود که تمیز کردن داخل آن پس از پخت مواد غذایی را بسیار آسانتر میکند. حتما در هنگام خرید به این مورد توجه نمایید تا مشکلات تمیز کردن فر برایتان پیش نیاید.

برند تولید کننده فر توکار

برند تولید کننده در کنار نوع فر، مهمترین نکات در خرید فر توکار محسوب می‌شوند. دلیل اهمیت توجه به برند این است که تولید کنندگان برتر تلاش نموده اند که بر اساس آخرین استانداردهای داخلی و بین المللی محصولات خود را تولید نمایند و در این صورت با یک محصول کاملا اصولی و با کیفیت مواجه خواهیم بود. محصولات برند های برتر حسابشان را پس داده اند و با توجه به رضایت اکثریت قابل توجه مصرف کنندگان، کمترین نقطه ضعف را در چنین محصولاتی شاهد خواهیم بود. خرید محصولاتی نظیر فر توکار اخوان، آلتون و ایلیا استیل به شما این امکان را خواهد داد که تجربه لذتبخش خرید یک محصول با کیفیت را احساس کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم نکات مهم پیش از خرید فر توکار را با شما در میان بگذاریم. اصلیترین نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم عبارتند از: نوع فر، ظرفیت فر، قیمت فر، امکانات فر و برند تولید کننده فر. با توجه به این نکات، حتما بهترین انتخاب انتظارتان را می‌کشد. اگر از این مقاله خوشتان آمد، به دیگر مقالات ما نیز سر بزنید.