برای خرید ساعت مردانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

گوشی هوشمند شما به عنوان یک زمان‌سنج به خوبی کار می‌کند؛ اما برخلاف گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های مچی با اعلان‌های شبکه‌های اجتماعی حواس شما را پرت نکرده و تمرکز شما را بر هم نمی‌زنند. همچنین ساعت، چیزی بیشتر از وسیله‌ای برای فهمیدن زمان است. هدف از پوشیدن ساعت تنها اهمیت دادن به زمان خود نیست، بلکه به استایل شما نیز جلوه و ظاهری متفاوت می‌دهد.

انتخاب ساعت متناسب با نیاز شما به بررسی دقیق عواملی مانند بودجه، سبک، عملکرد و ... دارد. همچنین باید این نکات را در نظر بگیرید که برای انجام چه کاری به ساعت خود نیاز دارید؟ کجا آن را خواهید برد؟ به دنبال چه شکل، طرح و مدلی هستید؟ و ...

در این مقاله راهنمای خرید ساعت مچی مردانه و هر آنچه که در مورد خرید ساعت باید بدانید در اختیار شما قرار می‌دهیم.

راهنمای خرید ساعت مچی مردانه

جنس قاب ساعت

برند و سبک ساعت مچی مردانه ارتباط زیادی با متریالی دارد که از آن ساخته شده است. ساعت‌های لوکس و بهترین ساعت مچی مردانه را می‌توان از فلزات گرانبها و درجه یک مانند طلا و طلای سفید و یا آلیاژهایی با روکش نقره ساخت. فلزات دیگری مانند فولاد ضد زنگ، تنگستن و تیتانیوم نیز فلزات لوکس و گرانبهایی برای به کار بردن در ساعت مچی هستند. ساعت‌های غواصی و ساعت‌های ورزشی نیز باید در برابر خوردگی مقاوم باشند؛ بنابراین اغلب این ساعت‌ها از فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم ساخته می‌شوند.

ساعت‌های طلا

ساعت‌های طلا، یکی از بهترین انواع ساعت مچی مردانه با ظاهری زیبا هستند که تاکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اینگونه ساعت‌های مردانه ارزان نبوده و مستعد خراش و کدر شدن هستند.

ساعت‌های نقره

ساعت‌های نقره بسیار نادر هستند؛ احتمالاً به این دلیل که نقره به راحتی کدر می‌شود. همچنین نقره نسبت به بقیه فلزات نرم‌تر بوده، به راحتی خراشیده شده و در ظاهر آن فرو رفتگی ایجاد می‌شود. به کار بردن فولاد ضد زنگ با روکش نقره برای ساعت‌های مردانه رایج‌تر و بادوام‌تر است.

ساعت‌های استیل ضد زنگ

ساعت استیل ضد زنگ

فولاد ضد زنگ سبک وزن، مقاوم در برابر خوردگی و با دوام بسیار زیاد است، از این رو به عنوان یکی از کم هزینه‌ترین فلزات برای به کار بردن در ساعت مچی مردانه شناخته شده است. از استیل ضد زنگ اغلب برای ساخت ساعت‌های ورزشی یا مدل‌هایی ارزان‌تر از ساعت‌های طلا و نقره استفاده می‌شود.

ساعت‌های تیتانیوم

به طور کلی، وزن تیتانیوم در حدود نصف وزن فولاد و استحکام و دوام آن دوبرابر بیشتر است. می‌توان گفت تنها نقطه ضعف اصلی تیتانیوم قیمت آن است. همچنین این فلز دارای خواصی شبیه به اکریلیک است.

بند ساعت

بند ساعت‌ها می‌توانند از نظر سبک، جنس و طراحی بسیار متفاوت باشند و حتی بسیار بیشتر از جنس قاب ساعت در انتخاب آن تاثیرگذار باشند. وقتی در حال انتخاب میان دو نوع بند چرمی یا بند فلزی هستید، به این فکر کنید که قرار است ساعت را کجا و با چه لباسی بپوشید. همچنین اندازه مچ دست شما نیز مهم است. اگر مچ دست شما کوچک است، توصیه می‌کنیم که به سراغ بندهای فلزی نروید که برای مچ دست شما بسیار سنگین خواهند بود.

بند ساعت فلزی

ساعت با بند فلزی

مانند قاب و بدنه ساعت، بند فلزی را می‌توان از طلا، فولاد، تیتانیوم یا هر فلز دیگری ساخت. باز هم مانند قاب‌ها، بندهای فلزی ساعت مچی مردانه نیز بادوام هستند اما به راحتی خراشیده می‌شوند. بسته به فلز به کار رفته، قیمت آن‌ها نیز می‌تواند متفاوت باشد.

بند ساعت چرمی

ساعت‌های مردانه با بند چرمی رایج‌ترین و شاید مناسب‌ترین و بهترین ساعت مردانه برای خرید هستند. بندهای چرمی را می‌توان از پوست هر حیوانی از گاو گرفته تا تمساح درست کرد و تقریباً با هر صفحه ساعتی سازگار است. همچنین چرم کلاسیک باعث ایجاد حساسیت نشده و برای کسانی که به فلز حساسیت دارند، بهترین گزینه هستند.

بند ساعت پارچه‌ای

مواد مصنوعی به طور کلی مقرون به صرفه‌تر، نیازمند به تعمیر کمتر، بادوام‌تر و گزینه راحت‌تری برای استفاده روزانه هستند. بند ساعت پارچه‌ای بسیار بادوام و مقاوم در برابر آب، UV و ضربات است. اگر به ساعت‌های رنگی با نقش‌های متنوع علاقه دارید، این ساعت‌ها مناسب شما هستند.

راهنمای خرید

خرید ساعت مچی مردانه می تواند یک فرآیند دشوار و گیج کننده باشد؛ به خصوص اگر مطمئن نباشید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید. علاوه بر این، عملکرد همیشه مهمترین جنبه یک ساعت لوکس نیست. کیفیت و جنس بدنه و بند ساعت نیز به مقدار بسیار زیادی جالب توجه است.

بر اساس ساعت مچی هر فرد می‌توان چیزهای زیادی درباره او گفت؛ در حالی که برخی از ساعت‌ها صرفاً ابزارهای اساسی برای فهمیدن زمان هستند، برخی دیگر بیانگر استایل و سبک زندگی شما هستند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به استایل خود اهمیت زیادی می‌دهید، راهنمای خرید ساعت مچی می‌تواند در انتخاب ساعت به عنوان جزئی از استایل روزانه، به شما کمک زیادی کند.