معرفی بهترین عایق های حرارتی سقف خانه

با ادامه کاهش دما در فصول سرد، عایق بندی حرارتی سقف و کف خانه یکی از مهم ترین راه ها برای گرم نگه داشتن منزل در طول زمستان است. عایق همچنین از ورود گرمای اضافی به خانه شما جلوگیری می کند و به حفظ دمای خانه در طول تابستان هم کمک می کند. در این مقاله، بهترین گزینه های عایق کاری برای ساختمان به همراه مزایا و معایب هر کدام را به شما معرفی می کنیم. اما ابتدا، بیایید در مورد اینکه چرا باید خانه خود را عایق بندی کنید و بررسی کنیم که کدام گزینه برای شما مناسب است، بحث کنیم.

چرا باید سقف خانه را عایق بندی کنیم؟

عایق فوم اسپری برای سقف

بزرگترین مزیت نصب عایق سقف بر روی خانه شما، هزینه و میزان انرژی است که صرفه جویی می کنید. طبق گفته وزارت انرژی ایالات متحده، عایق بندی مناسب هر خانه ای می تواند بین 10 تا 20 درصد از مصرف انرژی کل ساکنین کم کند و در عین حال صورتحساب هزینه ماهانه و همچنین میزان انتشار CO2 و تولید را نیز کاهش دهد.

بدون هیچ گونه عایق، رطوبت ناشی از باران یا ذوب برف می تواند منجر به آسیب دائمی و رشد کپک شود. در حالی که برخی از نصب ها را می توان خودتان انجام داد، برخی از عایق کاری ها ممکن است به یک پیمانکار عایق حرفه ای نیاز داشته باشند.

2 نوع از بهترین عایق های حرارتی سقف

1- عایق فوم اسپری

یکی از رایج ترین و موثرترین راه ها برای عایق کاری سقف، استفاده از فوم اسپری پلی اورتان است. این پلاستیک اسپری شده برای آب بندی هرگونه ترک و همچنین مقاومت در برابر باد و گرما بسیار موثر است. فوم در قسمت زیرین عرشه سقف شما و مستقیماً روی تخته سنگ ها و کاشی ها اعمال می شود. سپس عایق اسپری فوم، تخته‌ها و کاشی‌ها را به هم می‌چسباند تا از نفوذ رطوبت، باد، گرما و هوای خنک ناخواسته جلوگیری کند.

از جمله ویژگی های مثبت فوم اسپری می توان به بستن تمامی منافذ، کاهش میزان هدر رفت انرژی، سازگار با محیط زیست و میزان ماندگاری طولانی آن اشاره کرد.

2- پشم شیشه

پشم شیشه

شاید رایج ترین نوع عایق سقف و شوفاژخانه ها، عایق پشم شیشه باشد. اگرچه چوب های عایق پشم معدنی در حال بازگشت هستند، این رول ها معمولاً از فایبرگلاس ساخته می شوند و یکی از کم هزینه ترین مواد عایق هستند. پشم شیشه که در اندازه های مختلف تولید می شود و حمل و نقل آن آسان است، برای نصب توسط افراد تازه کار نیز مناسب است.

3- فوم برد های پلی اورتان

این فوم‌بردهای بادوام از ورقه‌های متراکم فوم سلول بسته ساخته شده‌اند که شامل پلی اورتان، پلی استایرن یا پلی ایزو می‌شود. تخته های عایق صلب را می توان تقریباً در هر جایی از خانه، از جمله پشت بام، زیرزمین، فضاهای نشیمن و اتاق زیر شیروانی استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر:

https://roofingcalculator.com/news/5-best-roof-insulation-options