وقتی ماشین شما دزدیده می شود چه کاری باید انجام دهید: 5 راه سریع و موثر

در صورت دزدیده شدن خودرو ممکن است بازگرداندن آن دشوار باشد، اما راه هایی برای کاهش ضرر و زیان شما وجود دارد. در اینجا 5 روش برتر برای کمک به شما برای یافتن ماشین دزدیده شده آورده شده است.

5 روش موثر برای پیدا کردن ماشین دزدیده شده


1. گزارش "ماشین سرقت شده" را به پلیس ارائه دهید.

اگر ماشین شما به سرقت رفت، به خصوص در حالی که کودک یا نوزاد، سگ شما داخل آن است، بلافاصله با پلیس تماس بگیرید. هنگامی که گزارش پلیس ارائه می کنید، مطمئن شوید که می توانید اطلاعات کافی در مورد خودروی گم شده خود ارائه دهید، اطلاعاتی شامل:

• پلاک خودرو

• شناسه خودرو

• شناسنامه شما

• برند، مدل و رنگ ماشین شما

• مکانی که آخرین بار ماشین خود را در آن دیدید

• در صورت استفاده از ردیاب، اطلاعات دستگاه جی پی اس خودرو

یک کپی از پرونده را نزد خود نگه دارید، زیرا برای ادعای بیمه به آن نیاز دارید. هرچه جزئیات بیشتری ارائه دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که پلیس بتواند به شما در بازیابی خودروی گمشده کمک کند.

توجه: اگر خودروی شما توسط پلیس توقیف شده است (پلیس ممکن است هنگام بررسی تخلفات راهنمایی و رانندگی خودروی سرقتی شما را توقیف کند)، باید کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی و سایر مدارکی که نشان دهد خودرو متعلق به شما است را با خود به همراه داشته باشید. در این صورت شما می توانید پس از پرداخت جریمه، خودرو خود را سریعا پس بگیرید.

2. در صورت دزدیده شدن خودروی اجاره ای به شرکت اطلاع دهید.

اگر ماشین دزدیده شده شما اجاره ای است، پس از اینکه متوجه شدید وسیله نقلیه مفقود شده است، با شرکت مربوطه تماس بگیرید. به آن ها اطلاع دهید که قبلاً خودروی سرقتی را به پلیس گزارش داده اید و شماره شناسایی و برچسب خودرو را بخواهید.

همچنین، به یاد داشته باشید که فرم حادثه را از شرکت درخواست کنید و شرایط قرارداد را در مورد بیمه مسئولیتی که انتخاب کرده اید بررسی کنید. اگر پوشش کامل را از شرکت اجاره دهنده خودرو خریداری کرده باشید، به فرض این که در زمان سرقت به قرارداد عمل کرده اید، در صورت سرقت خودرو، تحت پوشش قرار می گیرید.

3. از دستگاه جی پی اس استفاده کنید.

دستگاه جی پی اس برای پیدا کردن خودرو سرقتی

اگر سیستم جی پی اس خودرو را روی وسیله نقلیه خود نصب کرده اید، شرکت ردیاب می تواند به شما کمک کند تا مکان ماشین دزدیده شده خود را پیدا کنید و حتی آن را خاموش کنید.

مهم نیست که خودروی شما در کجا دزدیده شده است، در هر حال می توانید وسیله نقلیه دزدیده شده خود را به سرعت با GPS ردیابی کنید.

4. از سیستم های دوربین امنیتی برای یافتن خودروی دزدیده شده خود استفاده کنید.

وقتی ماشین شما دزدیده می شود، باید فوراً فیلم دوربین امنیتی را بررسی کنید. فیلمبرداری دوربین های امنیتی یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن ماشین و وسیله نقلیه دزدیده شده شماست. با بررسی فیلم های ضبط شده می توانید تصاویر واضح سارق خودرو و راه فرار کلی او را مشاهده کنید. با این شواهد، احتمال پیدا کردن ماشین دزدیده شده شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

5. با شرکت های تاکسیرانی تماس بگیرید.

رانندگان تاکسی می توانند به ردیابی خودروها، کامیون ها و وسایل نقلیه دزدیده شده شما کمک کنند. وضعیت هر چه که باشد، تماس گرفتن با شرکت های تاکسیرانی در منطقه ای که ماشین شما در حال کار یا پارک است، قطعاً گزینه خوبی برای یافتن ماشین دزدیده شده شما است.

تعداد رانندگان تاکسی به طور جدی از پلیس بیشتر است، بنابراین شانس پیدا کردن ماشین گمشده شما را افزایش می دهد. علاوه بر این، باید به راننده تاکسی که ماشین دزدیده شده شما را پیدا می کند، مژدگانی بدهید. این پاداش انگیزه ای برای تشویق افراد برای پیوستن به تیم جستجوی خودروی سرقت شده شما است که امکان بازیابی خودروی دزدیده شده شما را افزایش می دهد.

پیدا کردن خودرو سرقتی

صرف نظر از نوع ماشین و محلی که در آن زندگی می کنید، ماشین شما در معرض خطر سرقت توسط سارقان وسایل نقلیه قرار دارد. این را که ماشین من در حیاط منزل سالم و امن است، بدیهی نگیرید، ماشینم دزدیده نمی شود زیرا بسیار ارزان است. سارقان هر زمانی که فرصت داشته باشند، ماشین شما را می دزدند. امیدواریم که این اتفاق هرگز برای ماشین شما رخ ندهد، اما اگر ماشین شما دزدیده شد از راهکارهای ذکر شده برای پیدا کردن ماشین دزدیده شده خود استفاده کنید.

برای خرید انواع دستگاه های ردیاب شخصی، جی پی اس خودرو و .... از شرکت های معتبر و باسابقه کمک بگیرید. پیام جی پی اس یکی از همین شرکت ها است که در این راه به شما کمک می کند.